Zaskakująca porażka GKS-u Katowice ze słabeuszem z Brzeska [WIDEO]

Pozytywne informacje na temat przyszłości klubu nie zmobilizowały piłkarzy GieKSy. Na Bukowej niespodziewanie przegrali ze słabiutkim Okocimskim Brzesko.
GieKSa i inni... Cały sport na Śląsku na Facebooku Śląsk - Sport.pl »


Pierwszy gol meczu padł jeszcze zanim wszyscy kibice zdążyli dobrze rozsiąść się na stadionie. Po niegroźnej wrzutce z rzutu wolnego bramkarz GieKSy Maciej Wierzbicki wpadł na pomysł, aby wypiąstkować piłkę. Koncepcja może była i nienajgorsza, ale wykonanie fatalne. Wychowanek GKS-u zrobił to w tak niefortunny sposób, że nabił Piotra Darmochwała. Piłka odbita od pomocnika Okocimskiego pofrunęła wprost do bramki gospodarzy. To pierwszy tak poważny błąd Wierzbickiego, w który w trakcie rundy wywalczył miejsce w podstawowej jedenastce i dotąd spisywał się więcej niż poprawnie.

O ile w tej akcji rządził głównie przypadek, to Okocimski pokazał, że stałe fragmenty gry mogą być jego groźną bronią. Po pół godzinie gry Darmochwał strzelił swoją drugą bramkę. Tym razem zdobył ją główkując po dośrodkowaniu z wolnego.

Warto zauważyć, że dwie asysty w tym momencie miał już Iwan Litwiniuk. Ukraiński pomocnik rok temu był testowany w Katowicach, ale nie złapał się do składu.

Po utracie drugiego gola GieKSa zareagowała najlepiej jak się tylko da, czyli błyskawicznie sama strzeliła bramkę. Jej autorem był Mateusz Kamiński.

Wydawało się, że katowiczanie mają jeszcze na tyle dużo czasu, aby odwrócić losy spotkania. Doprowadzenie choćby do remisu okazało się jednak wyjątkowo trudno sztuką. Tego dnia za trudną dla GKS-u.

Katowiczanie przez całą drugą połowę ambitnie parli do przodu, ale w żaden sposób nie przekładało się to na klarowne sytuacje, a tym bardziej na kolejne gole. GieKSie nie pomogło nawet, że pod koniec grała z przewagą jednego zawodnika, bo czerwoną kartką został ukarany Konrad Wieczorek.GKS Katowice - Okocimski Brzesko 1:2 (1:2)

Bramki: 0:1 Darmochwał (2.), 0:2 Darmochwał (31.), 1:2 Kamiński (33.)

GKS: Wierzbicki - Czerwiński, Kamiński, Napierała Ż , Sobotka (68. Wołkowicz) - A. Kowalczyk Ż (46. Farkas), Pietroń Ż (46. Cholerzyński), Fonfara, Kujawa, Chwalibogowski - Rakels.

Okocimski: Mieczkowski - Wieczorek Ż CZ (87.), Jacek Ż , Cegliński, Wawryka - Pyciak Ż (84. Trznadel), Darmochwał, Jeriomenko, Wojcieszyński Ż , Litwiniuk (82. Szałęga) - Smółka (71. Cisse).

Sędzia: Wojciech Krztoń (Olsztyn).

Widzów: 1 800.