Kat z Łotwy. Deniss Rakels poprowadził GKS Katowice do zwycięstwa! [ZDJĘCIA i WIDEO]

W ostatnim tegorocznym meczu na Bukowej GKS Katowice ograł Stomil Olsztyn. Bohaterem spotkania został napastnik Deniss Rakels, który strzelił trzy gole.
Spotkanie rozpoczęło się fatalnie dla gospodarzy. Po kiksie Bartłomieja Chwalibogowskiego w sytuacji sam na sam z Witoldem Sabelą znalazł się Łukasz Suchocki. Piłkarz Stomilu miał tyle czasu i wolnego miejsca, że spokojnie mógł zapytać bramkarza GKS-u, w który róg bramki ma strzelić. Tej okazji po prostu nie dało się nie zamienić na gola.

Sensacją na Bukowej pachniało jednak wyjątkowo krótko. Katem Stomilu okazał się Rakels. Wszystko zaczęło się od rzutu karnego, który Łotysz wywalczył dla katowickiego zespołu. Na dodatek za faul na nim czerwoną kartkę ujrzał bramkarz Piotr Skiba. O dziwo rezerwowy golkiper Tomasz Ptak zatrzymał uderzenie Przemysława Pitrego z jedenastu metrów, ale wobec jego dobitki był już bezradny.

Potem za strzelanie goli wziął się sam Rakels. W pierwszej połowie Łotysz dwukrotnie dał próbkę swojego talentu snajperskiego i sprawa wygranej katowiczan stała się oczywista.

Piłkarze GKS-u powinni się jednak postarać sprawić frajdę kibicom i strzelić przeciętnemu, a do tego osłabionemu rywalowi jak najwięcej goli. "GieKSa" osiągała momentami przygniatającą przewagę, a na połowie przeciwników potrafiła wymieniać dziesiątki podać. Tyle że na sytuacje bramkowe - nie mówiąc już o golach - wcale się to nie przekładało.

Zamiast cieszyć się z kolejnych bramek, katowiczanie najedli się wstydu, bo pod koniec meczu stracili jeszcze jednego gola, którego zdobył Dominik Kun.

Dopiero ta sytuacja zmobilizowała "GieKSę" do odrobiny większego wysiłku. W ostatniej minucie gry hat tricka skompletował Rakels.

Gole możecie zobaczyć na filmie GieKSainfo.pl.

GKS Katowice - Stomil Olsztyn 4:2 (1:1)

Bramki: 0:1 Suchocki (8.), 1:1 Pitry (17.), 2:1 Rakels (29.), 3:1 Rakels (32.), 3:2 Kun (86.), 4:2 Rakels (90.)

GKS: Sabela - Farkas, Napierała, Kamiński, Chwalibogowski (66. Sobotka) - Czerwiński, Fonfara, Kujawa, Pitry, Pietroń (73. Wołkowicz) - Rakels (90. + 3. Mazurek).

Stomil: Skiba CZ (15.) - Bucholc, Baranowski Ż, Koprucki, Remisz - Suchocki, Glanowski (60. Kun), Jegliński, Kalonas (16. Ptak) Stefanowicz (83. Łukasik) - Kaźmierowski.

Sędzia: Sebastian Tarnowski (Wrocław).

Widzów: 3300.