Sport.pl

Klub bez prezesa? GKS-owi Katowice wychodzi to na dobre

Od początku listopada w GKS-ie Katowice nie ma prezesa, bo rada nadzorcza nie wybrała dotąd następcy Jacka Krysiaka, który zrezygnował ze swojego stanowiska. Okazuje się, że dla funkcjonowania klubu nie stanowi to większego problemu.
"GieKSą" rządzi więc faktycznie wiceprezes Wojciech Cygan. Jedynego członka zarządu klubu poprosiliśmy o opinię na temat najważniejszych spraw w bieżącym funkcjonowaniu w GKS-u.

Wojciech Cygan mówił:

O prezesie

W klasycznej sytuacji zarząd klubu powinien być kompletny, a każdy z jego członków spełniać swoje zadania. Jak widać na przykładzie GKS-u, przez pewien czas spółka może sobie radzić także bez prezesa. Nie było jeszcze takiej sytuacji, aby z powodu jego braku, w klubie nie zapadła albo została wstrzymana jakaś decyzja. Oczywiście rada nadzorcza poszukuje nowego prezesa, a jej najbliższe posiedzenie zaplanowano na 12 grudnia.

O rundzie jesiennej

W GKS-ie Katowice oczekiwania wobec drużyny zawsze są wysokie. Lipcowe zamieszanie wokół klubu mocno odbiło się jednak na początkowych wynikach zespołu. Po tym, jak do drużyny dołączyli Alan Czerwiński, Grzegorz Fonfara i Rafał Kujawa, rezultaty się poprawiły. Nie da się ukryć, że parę punktów i tak nam uciekło. Wydaje się jednak, że osiem punktów przewagi nad strefą spadkową to - z uwagi na sytuację klubu - nie najgorszy wynik. Należy jednak pamiętać, że na wiosnę GKS będzie grał aż 11 meczów na wyjeździe.

O zmianach w zespole

Prowadzę rozmowy z kilkoma piłkarzami w sprawie możliwości przedterminowego rozwiązania przez nich kontraktów. Z uwagi na obowiązujące przepisy związkowe to nie jest prosta sprawa. Nie wszyscy z piłkarzy są zaskoczeni, niektórzy po prostu się tego spodziewali. Wkrótce będzie można się spodziewać pierwszych informacji. Inna rzecz, to rozmowy z zawodnikami na temat zmian w ich kontraktach dotyczących obniżki pensji. Dzięki temu klub będzie mógł poczynić pewne oszczędności.

O zmianach w sztabie szkoleniowym

Dokładnie analizowałem pracę sztabu i przekazałem trenerom moje uwagi. Zimą nie należy spodziewać się w sztabie trenerskim rewolucji, ale pewnych zmian nie można wykluczyć.

O transferach i... zakazie transferów

Zespół na pewno wzmocni Jacek Kowalczyk, bo na początku stycznia kończy się jego półroczna dyskwalifikacja. Nałożony na klub zakaz transferów wciąż obowiązuje, ale klub będzie czynił starania o jego zawieszenie lub darowanie tej kary. Jeśli się to uda, to będziemy chcieli wzmocnić skład trzema piłkarzami. Mamy już wytypowanych kandydatów. Jeden z nich to doświadczony piłkarz, a dwaj to młodsi zawodnicy.

O sponsorze technicznym

Przed sezonem GKS-owi bardzo pomogła firma Kokott, która dostarczyła nam komplety strojów, w których zespół grał jesienią. Klub nie ma żadnej umowy ze sponsorem technicznym, ale możliwe, że taki się pojawi. Czy będzie to na nowo firma Red Box? Taką ewentualność też bierzemy pod uwagę.

Więcej o: