Młodzież GieKSy nawaliła. Katowiczanie przegrali z Puszczą Niepołomice [WIDEO]

W meczu sparingowym GKS Katowice okazał się gorszy od lidera wschodniej grupy drugiej ligi.
Spotkanie rozegrane zostało na boisku Hetmana w Katowicach. Niestety, obiekt nie był najlepiej przygotowany i na sztucznej murawie zalegała warstwa śniegu.

W pierwszej połowie nie przeszkodziło to katowickim zawodnikom rozegrać dobrego spotkania. Pięknego gola zdobył Arkadiusz Kowalczyk, a drugie trafienie dołożył wracający po kontuzji Rafał Sadowski.

W składzie śląskiego pierwszoligowca znów pojawili się Dominik Sadzawicki i Bartosz Nowak (Gwarek Zabrze) oraz Sławomir Duda (Przebój Wolbrom), na których transfery GKS jest już zdecydowany. Szansę otrzymał też napastnik Podbeskidzia Bielsko-Biała Damian Nowak. Po przerwie na boisku pojawili się także Ukrainiec Jewhen Radionow (Ursus Warszawa) i Wojciech Wiśniewski (Przebój Wolbrom) oraz kilku młodych zawodników.

Eksperymentalne zestawienie "GieKSy" nie przyniosło dobrych efektów. W drugiej połowie zdecydowaną przewagę uzyskała Puszcza, która zasłużenie wygrała. Gdyby drugoligowcy byli nieco bardziej skuteczni, to ich zwycięstwo mogło być jeszcze bardziej okazałe.

Jeszcze w sobotę piłkarze GKS-u udadzą się na tygodniowe zgrupowanie do Dzierżoniowa.GKS Katowice - Puszcza Niepołomice 2:3 (2:1)

Bramki dla GKS-u: A. Kowalczyk (3.), Sadowski (37.)

GKS: (I połowa) Wierzbicki - Sadzawicki, Cholerzyński, Napierała, Sobotka - A. Kowalczyk, Duda, B. Nowak, Sadowski, Wołkowicz - D. Nowak; (II połowa): Wierzbicki - Farkas, Dębski, Kamiński, P. Mazurek - Czerwiński, M. Mazurek, Goncerz (85. A. Kowalczyk), D. Nowak, Wiśniewski - Rodionow.