GKS Katowice poluje na stopera i skrzydłowego. Postawi na byłego reprezentanta i syna dawnego ligowca?

Lada dzień polityka transferowa GKS-u Katowice nabierze solidnego rozpędu.
GieKSa wstrzymywała się dotąd z pozyskiwaniem nowych zawodników, bo nad klubem ciążył zakaz transferów. Niedawna decyzja PZPN-u zawieszająca karę sprawiła, że z GKS-em wkrótce zwiążą się nowi zawodnicy. Ich nazwiska w większości nie stanowią tajemnicy. Grupa piłkarzy została już pozytywnie oceniona przez trenerów oraz pomyślnie przeszła badania. Po dopięciu rozmów kontraktowych GKS mają zasilić bramkarz Łukasz Budziłek (GKS Bełchatów), obrońcy Dominik Sadzawicki (Gwarek Zabrze) i Jarosław Ratajczak (Lech Poznań), pomocnik Sławomir Duda (Przebój Wolbrom) i napastnik Jewhen Radionow (Ursus Warszawa).

Co ważne, klub podjął też rozmowy z doświadczonym Januszem Gancarczykiem (ostatnio Zagłębie Lubin), który ma na koncie występ w reprezentacji Polski.

Wobec problemów zdrowotnych Jana Beliancina i Jacka Kowalczyka, GKS zainteresowany już też poszerzeniem kadry o stopera. Wszystko wskazuje na to, że szansę przy Bukowej otrzyma Dawid Szwarga. Zawodnik Szczakowianki Jaworzno to syn Mirosława Szwargi, który swego czasu z powodzeniem bronił w ekstraklasie barw Odry Wodzisław.