Piętnastolatek w ataku GKS Katowice! Niezwykły talent na Bukowej

W kadrze GKS Katowice na zgrupowanie w Kamieniu znalazł się junior Paweł Szołtys. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie fakt, że napastnik jest o wiele młodszy od reszty kolegów z zespołu.
Katowiczanie od niedzieli przebywają na drugim zimowym zgrupowaniu. W kadrze na obóz nie ma większych niespodzianek, bo GieKSa przeprowadziła już niemal wszystkie zaplanowane ruchy transferowe. Za największą może uchodzić wciągnięcie do zespołu zaledwie 15-letniego Szołtysa (za dwa miesiące skończy 16 lat).

Piłkarz zaliczył już trzy występy w zimowych sparingach GKS i zaprezentował się w nich na tyle dobrze, że dostał szansę dłuższych treningów z pierwszym zespołem. - Paweł to bardzo zdolny, młody zawodnik, który został zabrany na zgrupowanie w nagrodę za dobrą postawę i jako zachętę do dalszej pracy. To także sygnał dla innych naszych młodych zawodników, żeby się starać, bo pierwsza drużyna czeka - mówi Wojciech Cygan, wiceprezes GKS.

Na Śląsku głośno było niedawno o innym 15-latku - Bartoszu Nowotniku z Rozwoju Katowice, który już został ochrzczony mianem "nowego Arkadiusza Milika". Na Bukowej można usłyszeć, że Szołtys jest od niego znacznie lepszy.

- Paweł to klasyczny środkowy napastnik. W meczach reprezentacji Śląska grywa też jednak jako "10". Jest bardzo uniwersalny, ale zorientowany na ofensywę. Kocha grać w piłkę, jest nią zafascynowany i to nie przypadek, że został wyróżniony przez trenerów pierwszego zespołu. Przy tym wszystkim on cały czas twardo stąpa po ziemi - podkreśla Marek Oględziński, szkoleniowiec Szołtysa z zespołu juniorów.

Czy nazwanie nowej ulicy w Katowicach ul. Górniczego Klubu Sportowego to dobry pomysł?