Sport.pl

Katowice znów każą czekać na projekt nowego stadionu GieKSy

Najnowszy termin ukończenia prac nad projektem obiektu GKS-u Katowice to 31 marca.
Pierwotnie ostateczny projekt stadionu miejskiego przy ul. Bukowej miał być gotowy w czerwcu minionego roku. Potem przesuwano ten termin na wrzesień, grudzień, luty, a teraz na marzec. Uzasadnienie pozostaje to samo: niezbędne uzupełnienia w projekcie. W urzędzie miasta przekonują, że do końca tego miesiąca projekt rzeczywiście powinien być gotowy.

- Po Euro 2012 policja ustaliła wiele nowych wytycznych co do powstających nowych stadionów. Pracująca nad projektem firma Bauren zgłosiła nam, że dotychczasowa praca wymaga poprawek. Musieliśmy ustalić, czy ich wykonanie możemy jej zlecić z wolnej ręki - wyjaśnia Jakub Jarząbek, rzecznik UM.

Przypomnijmy, że pierwszy projekt nowego stadionu przy ul. Bukowej pojawił się już w 2010 r. Został jednak ostro skrytykowany przez kibiców, a miasto zgodziło się na zmiany. Bauren pracuje więc tylko nad poprawieniem i uzupełnieniem starej wersji. Nowy obiekt ma pomieścić 22,5 tys. kibiców. Koszt jego budowy szacowano na mniej więcej 160 mln zł. Nie wiadomo jednak, kiedy miasto zdecyduje się przeprowadzić tę inwestycję. Niedawno urząd wyłożył 3 mln zł na modernizację starego stadionu.

Więcej o:
Komentarze (2)
Katowice znów każą czekać na projekt nowego stadionu GieKSy
Zaloguj się
  • synecek

    Oceniono 32 razy 20

    Ważne by na 50-lecie klubu była wbita pierwsza łopata i zaczeła się budowa tak długo oczekiwanego stadionu dla Górniczego Klubu Sportowego !

  • ruszglowa10

    Oceniono 14 razy -10

    Weźcie sie od szczew stadion, cy9any często się przeprowadzają

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX