Wyborna forma strzelecka piłkarzy GKS-u Katowice

W meczu sparingowym GKS Katowice gładko rozprawił się z Rakowem Częstochowa.
Katowiczanie zmierzyli się w meczu testowym z drugoligowcem, bo niedzielne wyjazdowe spotkanie o punkty z Kolejarzem Stróże zostało odwołane ze względu na zły stan boiska.

Sparing z Rakowem odbył się na bocznym boisku Stadionu Śląskiego. W pierwszej połowie katowiczanie strzelili aż cztery gole, będąc zespołem o wiele lepszym.

Po przerwie trener Rafał Górak dał szansę dublerom, co odbiło się na wyniku. Raków zdołał bowiem strzelić w tym okresie dwa gole.

GKS Katowice - Raków Częstochowa 4:2 (4:0)

Bramki: 1:0 A. Kowalczyk (22.), 2:0 Ratajczak (14.), 3:0 Pitry (33. z karnego), 4:0 Rakels (42.), 4:1 Pląskowski (63.), 4:2 Czerwiński (78.)

GKS: (I połowa) Budziłek - Sadzawicki, J. Kowalczyk, Napierała, Ratajczak - A. Kowalczyk, Cholerzyński, Duda, Pitry, Chwalibogowski - Rakels; (II połowa) Sabela - Czerwiński, Kamiński, J. Kowalczyk, Sobotka - Goncerz, M. Mazurek, Gancarczyk, Sadowski, Wołkowicz - Radionow.