GKS chce aktywizować katowickie dzielnice

Klub z Katowic będzie organizować bezpłatne treningi dla dzieci z Giszowca, Załęża, Witosa, Bogucic, Piotrowic i Centrum
Nad projektem pod hasłem "Zagraj na Bukowej" współpracują klub, Dom Aniołów Stróżów (stowarzyszenie pomocy dzieciom i młodzieży) oraz i stowarzyszenie kibiców. - Sport to doskonałe narzędzie resocjalizacji. Dzieci wychowują się na ulicy i mają do wyboru albo robić głupie rzeczy albo trenować piłkę nożną - mówi Monika Bajka z Domu Aniołów Stróżów Od 22 kwietnia w każdy poniedziałek w każdej z tych sześciu dzielnic będą odbywać się bezpłatne treningi dla dzieci w wieku 12-15 lat. Będą je prowadzić trenerzy z GKS-u zajmujący się młodzieżą w klubie, zawodnicy GKS-u, a także Jan Furtok. Drużyny z tych dzielnic będą ze sobą rywalizować, a dwie najlepsze rozegrają mecz 8 czerwca w przerwie ligowego meczu GKS-u Katowice z Dolcanem Ząbki.

- Naszym celem było wyjście klubu do mieszkańców Katowic. Kto wie, może kiedyś dzięki tej akcji wyrośnie jakiś piłkarz GKS-u? Wszyscy mają z niej korzyść - uważa Piotr Koszecki, szef Stowarzyszenia Kibiców "SK 1964".

Oprócz tego dzieciom z katowickich szkół podstawowych będą rozdawane "Paszporty Młodego GieKSiarza", w które będzie można wkleić zdjęcie i zbierać naklejki. Za określoną ilość naklejek będzie można dostać szalik i koszulkę. Naklejki będzie można zdobyć m.in. za udział w spotkaniach z piłkarzami, uczestnictwem w prelekcjach na temat bezpiecznego kibicowania czy też obecności na meczach pierwszej drużyny.

- Liczymy na pozytywny odbiór całej akcji wśród najmłodszych. Projekt rozpocznie się już na najbliższym meczu z Zawiszą Bydgoszcz. Dodatkowo w przyszłym tygodniu będziemy obecni w katowickich szkołach, gdzie piłkarze pierwszego zespołu będą rozdawać paszporty - powiedziała Olga Bieganowska, kierownik ds. marketingu.