Jak na tydzień treningów, remis z Wisłą to dobry wynik dla GKS-u Katowice

GKS Katowice zremisował w sparingu na Bukowej z Wisłą Kraków. Mógł wygrać, bo - po pierwsze - goście grali słabo, a po drugie - mieli karnego. Przemysław Pitry trafił jednak w słupek.
To nie był mecz, o którym będzie pamiętać się latami. W pierwszej połowie dobrych akcji było niewiele, ale ta, która przyniosła prowadzenie gospodarzom, była naprawdę świetna. W 22. minucie znakomitym zagraniem zewnętrzną częścią stopy popisał się Grzegorz Fonfara, biegnący lewą stroną Krzysztof Wołkowicz dostał świetną piłkę i płaskim strzałem nie dał szans bramkarzowi. - Podanie rzeczywiście było idealne. Musiałem to strzelić - cieszył się Wołkowicz.

Wiślacy atakowali, ale bardzo dobrze w katowickiej bramce spisywał się Łukasz Budziłek, który wybronił kilka trudnych piłek zarówno z bliska (strzał Małeckiego w 32. minucie), jak i z daleka (strzał Garguły w 33. minucie). - Mam nadzieję, że pokazałem się trenerowi. Chcę udowodnić, że zasługuję na miejsce w pierwszym składzie - mówił zaskakująco skromnie Budziłek.

Zaraz po przerwie goście wyrównali. Z rogu zagrywał testowany Brazylijczyk Eduardo, piłkę przedłużył Chrapek, a akcję zamknął Cezary Wilk, który z trzech metrów uderzył pod poprzeczkę nie do obrony. GKS natychmiast zaatakował i wywalczył karnego po faulu na Rodionowie. Przemysław Pitry uderzył jednak w słupek.

Potem było już coraz mniej ciekawie. Kibice (dwa sektory były wypełnione) zaczęli się nudzić. Grupa po lewej zaczęła krzyczeć do piłkarzy GKS-u: "Do przoooodu!", sugerując, żeby zmienili kierunek gry (zawodnicy w końcówce rzeczywiście zaczęli nadzwyczaj często podawać do Budziłka). Kibic po lewej, siedzący nad ławką rezerwowych Wisły, wrzasnął: "Kto chce sobie zrobić zdjęcie z Franzem?"

- Jak na tydzień treningów, remis z Wisłą to dobry wynik - uznał Wołkowicz. Prezes Wojciech Cygan też był zadowolony.GKS Katowice1 (1)
Wisła Kraków1 (0)
Bramki: 1:0 Wołkowicz (22.), 1:1 Wilk (47.)
GKS: Budziłek - Sadzawicki (46. Czerwiński), Kamiński, Napierała, Chwalibogowski - Gancarczyk (75. Wołkowicz), Fonfara (46. Cholerzyński), Duda, Pitry, Wołkowicz (46. Kowalczyk) - Zieliński (46. Radionow).

Wisła: Bieszczad - Stolarski (46. Burliga), Głowacki, Jovanović (77. Nalepa), Bunoza - Sarki, Stjepanović (46. Wilk), Garguła (46. Carlos Eduardo), Boguski (46. Chrapek), Małecki - Celin (46. Romo).