GieKSa musi być tylko jedna. Silny głos poparcia z rady miasta

Andrzejowi Zydorowiczowi, katowickiemu radnemu, podoba się pomysł, aby piłkarski i hokejowy GKS Katowice działały jako jeden podmiot.
Zydorowicz, niegdyś znany komentator sportowy, obecnie jest przewodniczącym komisji kultury, promocji i sportu Rady Miasta Katowice. - GKS Katowice przecież przez całe lata działał jako klub wielosekcyjny. Powrót do takich samych rozwiązań byłby zły. Pomysł, aby wspólnie działały dwie sekcje - hokejowa i piłkarska wydaje się jednak niezły. To mogłoby dać spore oszczędności w administracji czy księgowości. Poza tym lodowisko i stadion są przecież tak blisko siebie. Decydujące zdanie w tej sprawie należy oczywiście do urzędu miasta - podkreśla Zydorowicz.

Przypomnijmy, że hokejowy HC GKS przeżywa ostatnio kłopoty organizacyjne. Na łamach ŚLĄSK.SPORT.PL zgłosiliśmy pomysł, aby klub połączyć w jeden organizm z piłkarskim GKS-em. To dałoby hokejowej wizytówce Katowic większe oparcie w mieście i uchroniło przed wstrząsami.

- Podchodzimy z pełną aprobatą do tego pomysłu. Jesteśmy za tym, aby dwie sekcje działały razem. To byłby powrót do czasów silnego klubu - komentował Dariusz Domogała, wiceprezes HC GKS-u.