Bramkarz GKS-u Katowice z szansami na powołanie do reprezentacji Polski?

O bramkarzu GKS-u Katowice Łukaszu Budziłku robi się głośno już nie tylko za sprawą jego ewentualnego transferu do Legii Warszawa. Jego grą zainteresował się bowiem sztab reprezentacji Polski.
Jesteś kibicem ze Śląska? Dołącz do nas na Fejsie! >>

Budziłek ma za sobą kapitalny rok w GKS-ie Katowice. Golkiper zaczął wzbudzać zainteresowanie klubów ekstraklasy. To szczególnie widoczne w przypadku Legii Warszawa. Niedawno Budziłka obserwował w akcji trener Jan Urban. Sobotni pojedynek GKS-u z Flotą Świnoujście oglądali z kolei inni wysłannicy mistrza Polski - Michał Żewłakow i Grzegorz Szamotulski.

Sam bramkarz podkreślał po meczu, że ma kontrakt z GieKSą ważny do końca sezonu i na razie nawet nie mógłby rozmawiać z innymi klubami. Z kolei klub z Katowic nie pali się do sprzedaży czołowego zawodnika i kusi go nową umową.

To o tyle ważne, że wartość Budziłka może wkrótce znacznie wzrosnąć. Jego grze przyglądał się bowiem w sobotę także trener bramkarzy reprezentacji Polski Jarosław Tkocz. Nie można wykluczyć, że Budziłek doczeka się sensacyjnego powołania do kadry, tak jak było to niedawno w przypadku innego I-ligowego bramkarza - Rafała Leszczyńskiego z Dolcanu Ząbki.

Czy GKS Katowice awansuje w tym sezonie do ekstraklasy?