Sport.pl

Kibice GKS-u Katowice znów przyznają Złote Buki. Wielka gala już w grudniu

Piłkarze GieKSy stoczą w tym roku jeszcze jeden pojedynek. Tym razem między sobą, a stawką dla zwycięzcy będzie Złoty Buk, czyli nagroda dla najlepszego piłkarza roku.
Dołącz do zabawy w Wygraj Ligę i rywalizuj z innymi prezesami wirtualnych klubów »

Złote Buki to wymyślony przez fanów plebiscyt mający na celu wyłonienie najjaśniejszych postaci i najważniejszych wydarzeń w GKS-ie w danym roku. Tak jak w poprzednich pięciu edycjach, fani oddają głosy w pięciu kategoriach. Głosowanie potrwa do 5 grudnia. Wyniki zostaną ogłoszone na uroczystej gali w Miejskim Domu Kultury Szopienice - Giszowiec, która odbędzie się pięć dni później. Gala odbędzie się w tym roku wyjątkowo szybko w związku z przyszłorocznymi obchodami 50-lecia istnienia klubu.

- Ważną informacją dla kibiców, a zarazem ciekawą nowinką, jest możliwość głosowania w plebiscycie nie tylko za pośrednictwem SMS-ów, ale również na forum kibiców GieKSy i poprzez specjalną aplikację przygotowaną na portalu społecznościowym Facebook. Postanowiliśmy, aby tegoroczne głosowanie było bardziej dostępne dla naszych kibiców, których na oficjalnym profilu GKS-u Katowice jest już prawie 18 tysięcy. Aplikacja w prosty sposób pozwoli zapoznać się z nominowanymi w poszczególnych kategoriach, co z pewnością ułatwi głosowanie - mówi Marcin Ćwikła, rzecznik GKS-u.

Oto wszystkie nominacje:

Piłkarz Roku 2013: Łukasz Budziłek, Grzegorz Fonfara, Przemysław Pitry, Deniss Rakels.

Odkrycie Roku 2013: Łukasz Budziłek, Sławomir Duda, Adrian Jurkowski.

Bramka Roku 2013: Deniss Rakels (z GKS-em Tychy, 8.05.13.), Grzegorz Fonfara (z Miedzią Legnica, 11.05.13.), Przemysław Pitry (z Podbeskidziem Bielsko-Biała, 16.10.13.), Sławomir Duda (z Olimpią Grudziądz, 20.10.13.) oraz Kamil Cholerzyński (z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza, 27.10.13.)

Mecz Roku 2013: Miedź Legnica - GKS Katowice 0:2 (11.05.13.), GKS Katowice - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1 (Puchar Polski, 16.10.13.), GKS Katowice - ROW Rybnik 2:1 (14.09.13.), GKS Katowice - Olimpia Grudziądz 4:0 (20.10.13.), GKS Katowice - Flota Świnoujście 1:1 (23.11.13.).

Wydarzenie Roku 2013: Przejęcie przez Urząd Miasta Katowice większościowego pakietu udziałów w klubie; Przyjście do klubu trenera Kazimierza Moskala; Projekt Zagraj na Bukowej; 10-lecie Ultras GieKSa; Działania marketingowe GKS-u Katowice.

Wszystkie informacje na temat plebiscytu można znaleźć TUTAJ.

Śledź autora na Twitterze - @maciekblaut >>

Więcej o: