GKS Katowice przegrał prestiżowy sparing. Testowani napastnicy bez goli i angażu

GKS Katowice rozegrał pierwszy mecz w tym roku. Jego rywalem był Górnik Łęczna.
ŚLĄSK.SPORT.PL na Facebooku. Czy już nas polubiłeś? >>

Spotkanie, które rozegrano w Rybniku-Kamieniu, zapowiadało się ciekawie, bo wiosną oba zespoły będą rywalizowały o awans do ekstraklasy. Lepsi okazali się zawodnicy Górnika, którzy po jesiennych meczach prowadzą w pierwszej lidze.

W składzie GieKSy pojawiło się dwóch testowanych piłkarzy. To napastnicy Vladimir Misinsky (MFK Karvina) i Sebastian Pączko (Szombierki Bytom). Żaden z nich specjalnie się nie wyróżnił i trenerzy zrezygnowali z ich usług.

Bezpośrednio po meczu katowiczanie udali się na tygodniowe zgrupowanie do Jarocina. Do zespołu ma jeszcze dołączyć Szymon Skrzypczak z Górnika Zabrze.

- Był to dopiero nasz pierwszy sparing, do tego warunki nie sprzyjały. Górnik to solidna drużyna, z którą mieliśmy problemy, ale w drugiej połowie byliśmy zespołem lepszym. Szkoda, że nie udało się zdobyć bramki. Na zgrupowaniu w Jarocinie będziemy ciężko pracować, aby poprawiać naszą grę - skomentował pomocnik Grzegorz Goncerz w rozmowie oficjalną stroną klubu.

GKS Katowice - Górnik Łęczna 0:2 (0:1)

GKS: (I połowa) Budziłek - Czerwiński, Kamiński, Jurkowski, Chwalibogowski - Gancarczyk, Figiel, Duda, Pitry, Wołkowicz, Pitry - Misinsky; (II połowa) Dobroliński - Januszkiewicz, Sadzawicki, Napierała, Pietrzak - Goncerz, Fonfara, Cholerzyński, Wróbel, Zapotoczny - Pączko.

Śledź autora na Twitterze - @maciekblaut >>

Gdzie wiosną objawi się nowy, nieznany szerszej publice, rewelacyjny piłkarz: