Kibice poznali się na GieKSie. "Nie róbcie z nas pośmiewiska"

Ten sezon dla GieKSy najpewniej już się skończył. Drużyna z Katowic doczłapie jakoś do mety rozgrywek, ale żadnych cudów od niej nie oczekujcie. Wiadomość jest pewna, potwierdzona sobotnim meczem z Kolejarzem Stróże, w którym gospodarze wymęczyli remis 2:2.
Kiedy GKS Katowice awansuje do ekstraklasy? Podyskutuj na Facebooku >>

Niedawne 4:0 w Rybniku szybko został przykryte słabym meczem w Ząbkach. Trener Kazimierz Moskal nie był po nim zadowolony ani z remisu, ani z postawy drużyny. - Momentami byliśmy bezradni. Przed meczem nigdy nie brałbym w ciemno remisu. Po spotkaniu z Dolcanem muszę jednak przyjąć ten remis z pokorą - przyznał w Ząbkach Moskal.

Ale trener katowiczan pewnie sobie nawet nie wyobrażał, że w sobotę będzie jeszcze gorzej. W składzie GieKSy zabrakło dwóch ważnych zawodników: Przemysława Pitrego (kartki) i Janusza Gancarczyka (kontuzja). Trudno jednak przypuszczać, aby akurat to było głównym powodem aż tak słabej dyspozycji gospodarzy.

Początkowo wydawało się, że Kolejarz nie jest w stanie strzelić gola na Bukowej. Że nawet o tym nie myśli. Coś jak niedawno Chelsea na stadionie Atletico Madryt. GKS miał dużo swobody w rozpoczynaniu akcji, ale miotał się w dziesiątkach krótkich podań, z których nic nie wynikało. Groźniej było tylko przy strzałach Tomasza Wróbla i Grzegorza Goncerza.

Goście kilka razy skontrowali. W 30. minucie strzał Tomasza Chałasa został jeszcze zablokowany, ale cztery minuty później obrońcy GKS-u jak wmurowani patrzyli, gdy Wojciech Trochim z bliska wpakował piłkę do siatki. Katowiczanie mieli pretensje do sędziego, że nie odgwizdał spalonego. - Bramka nie została strzelona prawidłowo, był spalony - przekonywał po meczu obrońca GKS-u Mateusz Kamiński. - Prawidłowy gol, jeden z graczy GKS-u zrobił ruch w kierunku własnej bramki. Zresztą, trzeba grać, a nie czekać na gwizdek sędziego - uważał z kolei Trochim.

Kibice w tym momencie stracili cierpliwość do zawodników. Z "blaszoka", gdzie siedzą najwierniejsi fani, posypały się okrzyki: "Zero ambicji", "K... mać, GieKSa grać!" czy "Zejdźcie z boiska, nie róbcie z nas pośmiewiska".

Po przerwie Kolejarz poczuł się pewniej i atakował odważniej. Nie wziął jednak pod uwagę tego, że na boisko wejdzie rezerwowy Michał Zieliński. Piłkarz GKS-u strzelił dwa gole: jednego po podaniu Alana Czerwińskiego, a drugiego po solowym rajdzie i uderzeniu zza linii pola karnego. Gospodarze nie utrzymali jednak prowadzenia i stracili gola w zamieszaniu podbramkowym.

Po przerwie zadebiutował w GKS-ie Albańczyk Elvist Ciku. Za szybki rajd lewym skrzydłem zebrał brawa kibiców, potem jednak zgasł jak koledzy.