Kazimierz Moskal zostaje w GKS-ie Katowice! Za rok kolejny szturm na ekstraklasę

GKS Katowice przedłużył na kolejny sezon umowę z trenerem Kazimierzem Moskalem. - Jestem przekonany, że wielu trenerów chciałoby się znaleźć na moim miejscu - mówi szkoleniowiec.
Jesteś kibicem ze Śląska? Dołącz do nas na Fejsie! >>

GieKSa gra na wiosnę słabo i praktycznie straciła szansę awansu do ekstraklasy. Zaufanie władz klubu wobec Moskala jest jednak olbrzymie. Najlepszy dowód to przedłużenie z nim kontraktu na kolejny sezon.

- Dogadaliśmy się bez problemu. Zaufanie, jakie dostałem wiosną od zarządu i kibiców, sprawiły, że nie miałem żadnych wątpliwości. Jestem przekonany, że wielu trenerów chciałoby się znaleźć na moim miejscu - mówi Moskal.

Reszta sztabu szkoleniowego też ma pozostać bez zmian. W pionie sportowym klubu następują jednak roszady. Koordynatorem ds. szkolenia młodzieży nie będzie już Piotr Piekarczyk. Legendarny trener GieKSy zajmie się szkoleniem jednego z roczników młodzieży. Z klubem żegna się za to inny były wieloletni trener Henryk Górnik.

Najciekawsze będą zmiany w kadrze pierwszego zespołu. - Pewnych zmian można się już domyślać. Ich potwierdzenie nastąpi jednak dopiero po zakończeniu sezonu. Latem nastąpi przebudowa zespołu i nie będzie ona symboliczna. Chcemy zespół wzmocnić, ale jednocześnie odmłodzić i zredukować koszty wynagrodzeń. Prowadzimy rozmowy z nowymi zawodnikami i pierwsi z nich już zadeklarowali się na "tak". Cel? Zawsze będzie jeden. W Katowicach nie można grać o 10. miejsce czy o spokojne utrzymanie - zapowiada prezes Wojciech Cygan.

Śledź autora na Twitterze - @maciekblaut >>

- Chcielibyśmy, aby GKS dążył do normalności. Dlatego żadnego "klubu kokosa" u nas nie będzie. Latem nie chcemy pozyskiwać zawodników już "wygranych", ale takich, którzy mają coś do zyskania. Obojętnie, kto będzie w kadrze GKS-u, zrobię wszystko, aby drużyna zajęła jak najwyższe miejsce - dodaje Moskal.

Pierwszą konkretną decyzję w sprawie kształtu zespołu już znamy. O dwa lata kontrakt przedłużył obrońca Rafał Pietrzak. - Cieszę się, że będę mógł dalej bronić barw GieKSy. Za to zaufanie postaram się odwdzięczyć na boisku - mówi zawodnik.