Sport.pl

Czy GKS Katowice musi drżeć o licencję? W zasadzie tak

GKS Katowice wciąż nie może być pewny, że w przyszłym roku zagra w pierwszej lidze.
Kiedy GKS Katowice awansuje do ekstraklasy? Podyskutuj na Facebooku >>

Komisja Licencyjna PZPN ogłosiła nazwy pierwszych klubów, które otrzymały prawo do gry w pierwszej lidze w kolejnym sezonie. Wśród ośmiu klubów są m.in. Energetyk ROW Rybnik i GKS Tychy (z nadzorem infrastrukturalnym ze względu na trwającą budowę stadionu). Komisja poinformowała, że decyzja w sprawie pozostałych klubów - w tym GKS-u Katowice - zapadnie 30 maja.

Czy to oznacza, że na Bukowej muszą drżeć o licencję? W zasadzie tak. GieKSa w ostatnich latach zawsze miała spore kłopoty z jej uzyskaniem w pierwszej instancji. Powodem były oczywiście potężne długi. Wywalczenie licencji już w piątek jest realne, o ile komisja w pełni doceni realizowany przy Bukowej plan naprawczy. Warto przypomnieć, że na początku roku klub z Katowic spłacił np. gigantyczne zadłużenie wobec ZUS-u.

Nawet, jeśli GKS licencję otrzyma, to z pewnością nie ominą go restrykcje ze strony komisji. Klub musi spodziewać się utrzymania zakazu transferów oraz znacznego ograniczenia pensji dla nowych graczy.

Śledź autora na Twitterze - @maciekblaut >>

Więcej o:
Komentarze (1)
Czy GKS Katowice musi drżeć o licencję? W zasadzie tak
Zaloguj się
  • lucek07

    Oceniono 7 razy 1

    Panie Blaut. 1 na 10 wpisów ma Pan dobry. Ten należy właśnie do pozostałych 9..."drżenie", "restrykcje"...ciężki weekend był??

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX