Wielki przegląd kadr w GKS-ie Katowice. Dublerzy rozbili Zagłębie Sosnowiec [ZDJĘCIA]

W sparingu rozegranym przy Bukowej GKS Katowice pokonał Zagłębie Sosnowiec 3:0.
Mecz rozgrywano w sporym upale, dlatego trenerzy obu ekip uzgodnili, że spotkanie potrwa 4 x 20 minut. Skład GieKSy daleki był od tego, jaki pojawiał się podczas ligowych spotkań. Trener Kazimierz Moskal postanowił sprawdzić graczy, którzy grali dotąd na wypożyczeniach. Na Bukowej wystąpili Dariusz Zapotoczny (Odra Opole), Patryk Widuch i Mateusz Mazurek (obaj Polonia Łaziska). Ponadto zagrali obrońca Konrad Kochan (WSP Wodzisław) i Dominik Cukiernik (Szombierki Bytom).

Eksperymentalnie zestawiona drużyna spisała się dobrze i pewnie pokonała Zagłębie 3:0 po golach Pawła Szołtysa, Mazurka i Grzegorza Goncerza.

- Chcieliśmy zobaczyć, jak się teraz prezentują wypożyczeni zawodnicy. Na pewno spotkamy się z nimi 26 czerwca na pierwszym treningu po urlopach. Czy zostaną na dłużej? To zależy od tego, jak się potoczy sytuacja w GKS-ie - zapowiedział trener Kazimierz Moskal.

Dodajmy, że do tej grupy zawodników można jeszcze dołożyć Bartosza Sobotkę (Okocimski Brzesko), który nie zagrał z powodu kontuzji, oraz Arkadiusza Kowalczyka (Nadwiślan Góra), który walczy ze swoim zespołem o awans do II ligi.

GKS Katowice - Zagłębie Sosnowiec 3:0 (1:0, 0:0, 2:0, 1:0)

Bramki: 1:0 Szołtys (16.), 2:0 Mazurek (51.), 3:0 Goncerz (69.)

GKS: Dobroliński - Kochan, Kamiński, Sylwestrzak, Zapotoczny - Mazurek, Cholerzyński, Widuch, Cukiernik, Sadzawicki - Szołtys. Ponadto wystąpili: Wierzbicki, Pietrzak, Jurkowski, Czerwiński, Duda, Cieszyński, Wołkowicz, Bętkowski, Goncerz.

Zagłębie: Wieczorek - Arłukowicz, Ostrouszko, Ochman, Sadowski - Tylec, Rymowski, Arten, Haris, Stojczew - Smolarczyk. Ponadto wystąpili: Wnuk, Kujawa, Krzykawski, Zelek.

Śledź autora na Twitterze - @maciekblaut >>

W jaki sposób lubisz najbardziej oglądać w TV mecze Mundialu?