Rozstania i powitania w GKS-ie Katowice. Na Bukowej montują nowy zespół [ZDJĘCIA]

Piłkarze GKS-u Katowice rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Z drużyny, która wiosną przegrała walkę o ekstraklasę, pozostało już niewiele.
Z GieKSą pożegnało się dotąd oficjalnie siedmiu zawodników. Kolejnym jest dotychczasowy kapitan Adrian Napierała, który na pierwszych zajęciach pojawił się tylko w roli widza. W GieKSie nie zagra też Grzegorz Fonfara. On wciąż ma jednak ważny kontrakt, więc na razie został przesunięty do rezerw.

W ich miejsce już pojawili się nowi gracze. GKS konsekwentnie ściąga na razie przede wszystkim pomocników. Pod okiem trenera Kazimierza Moskala trenowali pozyskani niedawno Jarosław Wieczorek (Energetyk ROW Rybnik), Michał Nawrot (Okocimski Brzesko) i Krzysztof Bodziony (Flota Świnoujście).

- Cieszę się, że zagram znów na Śląsku, bo sam jestem Ślązakiem. Z GKS-em zawsze wszyscy się musieli liczyć w pierwszej lidze i myślę, że w przyszłym sezonie będzie tak samo. Presja na Bukowej? GKS w każdym meczu musi grać o zwycięstwo. Wiedziałem, na co się piszę i myślę, że podołam - mówi Bodziony.

Środkową linię GieKSy mogą też wzmocnić Mateusz Gamrot (Hutnik Kraków) i Krzysztof Napora (Raków Częstochowa), którzy na razie przebywają na Bukowej na testach.

W Katowicach sprawdzany jest jeszcze jeden zawodnik. To czeski bramkarz Antonin Bucek. Jeśli GKS będzie chciał go pozyskać, to musi porozumieć się z jego dotychczasowym klubem, Energetykiem ROW.

W czwartkowe popołudnie GieKSy poinformowała, że dwuletni kontrakt podpisał obrońca Termaliki Bruk-Bet Nieciecza Łukasz Pielorz. O rok umowę przedłużył inny defensor - Radosław Sylwestrzak.

W Katowicach szukają jeszcze środkowego napastnika.

Plan przygotowań GKS-u Katowice

26 czerwca - 2 lipca - treningi w Katowicach

3 lipca - 11 lipca - obóz w Dzierżoniowie

5 lipca - sparing z Górnikiem Wałbrzych

9 lipca - sparing z Chrobrym Głogów

12 lipca - sparing z Górnikiem Zabrze

16 lipca - sparing z Zagłębiem Sosnowiec

19 lipca - sparing z Górnikiem Wesoła

26 lipca - sparing z Puszczą Niepołomice 

Śledź autora na Twitterze - @maciekblaut >>