Grzegorz Goncerz i GieKSik bohaterami roku w GKS-ie Katowice [ZDJĘCIA]

Wiadomo już, kto zgarnął ?Złote Buki?, czyli nagrody przyznawane przez kibiców GieKSy.
Głównym bohaterem uroczystej gali, w czasie której wręczano nagrody, był Grzegorz Goncerz. Napastnik GKS-u, który strzelił w ostatnich miesiącach aż 17 goli, został uznany za "piłkarza roku".

- To rzeczywiście był dla mnie wyjątkowy rok. Forma dopisywała, a na dodatek tydzień temu zostałem ojcem. Oby w przyszłym roku było podobnie. Chodzi o zdobywane gole, bo więcej dzieci nie planuję - uśmiechał się Goncerz.

Za "bramkę roku" uznano trafienie Przemysława Pitrego w niedawnym meczu z Miedzią Legnica. "Odkryciem roku" został pomocnik Kamil Bętkowski. Z kolei na "mecz roku" wybrano wygrane spotkanie z GKS-em Tychy (2:0).

Gala miała jeszcze jednego bohatera. Powstanie klubowej maskotki - GieKSika uznano za "wydarzenie roku". Nagrodę oczywiście odebrał osobiście sam GieKSik.

- Życzę GKS-owi, aby najdalej w ciągu dwóch lat za "wydarzenie roku" uznano awans do ekstraklasy i aby jeszcze w tej kadencji władz miasta "wydarzeniem roku" została budowa nowego stadionu - mówił Krzysztof Mikuła, nowy wiceprezydent Katowic.

Śledź autora na Twitterze - @maciekblaut >>