Sport.pl

Stadion dla Katowic. Miasta nie stać na obiekt GieKSy za 180 mln zł

- Musimy pogodzić oczekiwania kibiców z racjonalnym wydatkowaniem pieniędzy z budżetu - mówi Maciej Biskupski, katowicki radny.
ŚLĄSK.SPORT.PL w mocno nieoficjalnej wersji. Dołącz do nas na Facebooku >>

Katowice chcą wybudować nowy stadion na Bukowej. Fani GKS-u liczyli, że będzie to obiekt na 21 tys. miejsc. Miasto proponuje pojemność na 12 tys. kibiców. W rozmowach z fanami uczestniczy m.in. radny Maciej Biskupski. - Cieszę się, że zostały podjęte rozmowy na temat nowego stadionu. Uważam, że Katowice to takie miasto, które stać zarówno na wspieranie takich instytucji kultury jak NOSPR, ale także na budowę stadionu. Taki obiekt mógłby służyć zresztą nie tylko GKS-owi, ale odbywać mogłyby się na nim ważne wydarzenia miejskie. Co do jego wielkości, to musimy pogodzić oczekiwania kibiców z racjonalnym wydatkowaniem pieniędzy z budżetu. Katowic nie stać na wydanie 180 mln zł na stadion na 21 tys. miejsc. Musimy szukać innego rozwiązania. Być może nie będzie ono wszystkich satysfakcjonować, ale ważne, abyśmy osiągnęli założony cel - mówi Biskupski.

Kolejne rozmowy miasta z kibicami mają odbyć się w marcu.

Śledź autora na Twitterze - @maciekblaut >>

Jaką pojemność powinien mieć nowy stadion GKS-u Katowice?
Więcej o:
Komentarze (5)
Stadion dla Katowic. Miasta nie stać na obiekt GieKSy za 180 mln zł
Zaloguj się
 • maksiu110

  Oceniono 49 razy 39

  Uszaty i jego ferajna wybrana na kolejną kadencję. Andruty nie muszą chodzić do roboty bo przytuliła ich Młyńska 4. Teraz możecie cmoknąć misia w ass. A... Drodzy kibice! Za cztery lata kolejne wybory....
  PS. Ponad 300 baniek na jakąś operę było? Było! A ile razy w życiu przeciętny katowiczanin będzie w operze? A na stadion nie ma?

 • allures

  Oceniono 47 razy 33

  Słowa urzędników to kpina!!!Najważniejszy Klub w mieście w bogatych Katowicach ,w stolicy jednego z najbogatszych województw ,w najbardziej zaludnionym regionie w Polsce i okazuje się,że proponuje się obiekt mniejszy niż w Lubinie,Tychach,Bielsku,Lublinie,Białymstoku i tak można wymieniać.Żaden z wymienionych Klubów nie zasłużył się dla polskiej piłki bardziej niż GieKSa.I w tych Miastach pieniądze się znalazły!!!
  Kibice cierpliwie czekali aż skończą się inwestycje w strefe kultury,śródmieście,przebudowę torów tramwajowych itd. .Minęło 10 lat i dalej wciska się nam brednie.Dość tych bzdur!!!

  Wydano milony na dwa projekty stadionu.Teraz mamy wydawać kolejne?
  Nikt nie oczekuje Maracany,Wembley ,opamiętajcie się w tym urzędzie!!!
  Stadion na poziomie Białegostoku nie jest żadną fanaberią !!!
  Ambicje urzędników to nieporozumienie!!!
  Stadion można wybudować etapami ,rozkładając inwestycje na lata więc skończcie wciskać katowiczanom te brednie.To urzednicy są dla mieszkańców nie odwrotnie!!!
  STADION DLA KATOWIC!!!

 • p63sk

  Oceniono 27 razy 23

  znowu oszczędności , ale na inne inwestycje kasa jest po ch?j ta opera ,a zaraz powiedzą że jeszcze nie mają prawa do gruntu , i zawsze coś znajdą , a może tam wybudować gdzie Magnat chciał, albo na Starcie i na pewno nie na 11-12 tys tylko ok 20tys

 • Adam Maksel

  Oceniono 19 razy 17

  dlaczego można w bielsku, tychach a w katowicach stolicy gornego Slaska już nie???? ja pie@%$ole

 • Raf Wi

  Oceniono 34 razy -28

  drodzy kibice, czego oczekujecie? że gieksa wróci na szczyt? sorry,ale nawet Marian nie zrobił tu majstara. miasto jak i cała aglomeracja to jedne z najbardziej zacofanych regionów w tym kraju jeżeli chodzi o sport. nie mamy nic. ani siatkówki, ani kosza... komunikacyjnie jesteśmy też w dupie bo mamy najstarszy i jeden z brudniejszych taborów w Polsce. to wszystko wpływa na wizerunek regionu i miasta. upraszczając, to jesteśmy zacofani... żeby przetrwać to pozbądzcie się gigantomanii bo Stadion Śląski jest tego dowodem ,że to co wielkie wcale nie jest dobre

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX