Silny Rozwój zagraża GieKSie? "W Katowicach jest miejsce dla dwóch klubów"

Rozwój Katowice chce awansu do pierwszej ligi. Jeśli mu się uda, to w przyszłym sezonie najpewniej rozegra derby z GKS-em.
Facebook? » | A może Twitter? »


Rozwój, który jest wiceliderem drugiej ligi, ma bardzo sprecyzowane plany na rozpoczynającą się właśnie wiosenną część rozgrywek. Celem postawionym zespołowi jest awans. O ambitnych zamierzeniach klubu świadczą nie tylko zimowe transfery piłkarzy, ale także nazwiska nowych działaczy. Prezesem klubu został Zbigniew Waśkiewicz, a dyrektorem sportowym Kamil Kosowski.

Jeśli Rozwój awansuje, to w przyszłym sezonie najpewniej będzie rywalizował z GieKSą. Najmocniejszej dotąd drużynie w Katowicach przybędzie więc dość zaskakujący konkurent. Nowy prezes Rozwoju przekonuje jednak, że życzy GKS-owi jak najlepiej. - Przede wszystkim awansu do ekstraklasy i wtedy "problem" się rozwiąże. Nawet jeśli GKS i Rozwój będą grały w jednej lidze, to wierzę, że uda nam się znaleźć formułę współpracy. W Katowicach jest miejsce dla dwóch klubów. Oczywiście najwięcej mają do powiedzenia władze miasta, które są właścicielem GKS-u. Moim zdaniem wszystko jest do pogodzenia - uważa Waśkiewicz.