Dawid Plizga pokarał GKS Katowice. Porażka w Niecieczy!

GKS Katowice przegrał na inaugurację rundy wiosennej z Termaliką Bruk-Bet Niecieczą.
Kiedy GKS Katowice awansuje do ekstraklasy? Podyskutuj na Facebooku >>

Rozczarowująca jesień sprawiła, że zimą skład GKS-u został gruntownie przebudowany. Trener Artur Skowronek dokonał wielu istotnych roszad w jedenastce. Pierwszym bramkarzem GKS-u jest teraz pozyskany z MKS-u Kluczbork Krystian Rudnicki. Z dawnego bloku obronnego pozostał jedynie Mateusz Kamiński. W linii pomocy kluczową rolę pełnić ma teraz Łukasz Pielorz, dotychczas... boczny obrońca. Po staremu pozostało tylko w ataku. Gole dla GKS-u wciąż ma strzelać Grzegorz Goncerz, którego wspiera Przemysław Pitry.

Odmieniona GieKSa nie stawiała zbyt długo oporu w Niecieczy liderowi pierwszej ligi. Już po kwadransie gry gola dla Termaliki strzelił Dawid Plizga. Wychowanek GKS-u trafił niedawno do tego klubu na wypożyczenie z Górnika Zabrze. Klub z Katowic też starał się o jego pozyskanie. Najpierw piłkarz odrzucił jednak ofertę z Bukowej, a gdy do rozmów wrócono, nie udało się osiągnąć porozumienia w sprawach kontraktu.

Katowiczanie nie potrafili odpowiedzieć na trafienie Plizgi. Szansa na korzystny wynik pojawiła się jednak za sprawą Dariusza Jareckiego, bo obrońca Termaliki jeszcze w pierwszej połowie wyleciał z boiska za czerwoną kartkę. Trener Skowronek postawił na ofensywę i od początku drugiej części wpuścił na boisko drugiego napastnika - Rafała Kujawę. GKS zaczął grać lepiej i stwarzał sobie sytuacje bramkowe. Żadnej nie potrafił jednak wykorzystać i w efekcie przegrał.

Termalica Bruk-Bet Nieciecza - GKS Katowice 1:0 (1:0)

Bramka: 1:0 Plizga (15.)

Termalica: Nowak - Fryc, Czerwiński, Kopacz, Jarecki Ż CZ - Biskup Ż, Pleva, Plizga (84. Drozdowicz), Sołdecki, Janeczko (66. Kamiński) - Paluchowski (46. Kupczak).

GKS Katowice: Rudnicki - Cholerzyński, Kamiński, Leimonas, Petasz - Januszkiewicz (69. Czerwiński Ż), Duda (46. Kujawa), Pielorz, Pitry, Frańczak - Goncerz.

Sędziował: Marcin Szczerbowicz (Olsztyn).