GKS Katowice wreszcie wygrał mecz na wyjeździe

Piłkarz GKS-u Katowice pokonali Pogoń Siedlce na jej boisku.
Kiedy GKS Katowice awansuje do ekstraklasy? Podyskutuj na Facebooku >>

Do postawy katowiczan w rundzie wiosennej było dotąd sporo zastrzeżeń. GKS miał bić się o czołowe lokaty, ale z każdą kolejką było mu coraz bliżej do strefy spadkowej. W razie porażki z Pogonią Siedlce spadek stałby się nawet całkiem realny. GieKSa się jednak przełamała i wygrała.

Mecz rozpoczął się dla niej źle, bo gola dla gospodarzy uderzeniem z dystansu strzelił Cezary Demianiuk. Jeszcze w pierwszej połowie do wyrównania doprowadził jednak najlepszy strzelec katowickiego zespołu Grzegorz Goncerz.

Tuż po przerwie, po rzucie rożnym, drugą bramkę dołożył Adrian Frańczak. Wynik spotkania technicznym strzałem ustalił Rafał Pietrzak po akcji lewą flanką. To była pierwsza wygrana GKS-u na wyjeździe od wrześniowego meczu w Bytowie.

Zła informacja po tym spotkaniu dotyczy tylko Goncerza, który w drugiej połowie opuścił boisko z kontuzją.

Pogoń Siedlce - GKS Katowice 1:3 (1:1)

Bramki: 1:0 Demianiuk (23.), 1:1 Goncerz (41.), 1:2 Frańczak (47.), 1:3 Pietrzak (62.)

GKS: Bucek - Frańczak, Kamiński, Leimonas, Petasz - Czerwiński Ż (80. Januszkiewicz), Duda, Pitry, Bętkowski Ż (69. Pielorz), Pietrzak - Goncerz (57. Szołtys)