GKS Katowice - Zagłębie Lubin. Wielka kompromitacja katowickiego zespołu!

GKS Katowice został zmiażdżony na własnym boisku przez Zagłębie Lubin. Gra katowickiego zespołu była katastrofalna!
Kiedy GKS Katowice awansuje do ekstraklasy? Podyskutuj na Facebooku >>

Spotkanie z liderem pierwszej ligi miało dać odpowiedź na pytanie, czy niedawna wygrana GieKSy w Siedlcach była zwiastunem powrotu do dobrej formy katowickich piłkarzy. Wnioski nie są zbyt optymistyczne. Pomimo sporej mobilizacji w Katowicach to Zagłębie od początku zdominowało boiskowe wydarzenia. Goście prezentowali nie tylko wysoką jakość piłkarską, ale do tego poparli ją sporą ambicją w grze. Na prowadzenie wyprowadził ich szybko Arkadiusz Woźniak, który popisał się fantastycznym uderzeniem zza pola karnego.

GKS prezentował się słabiutko na tle rywali. W pierwszej połowie w polu karnym Zagłębia tylko raz poważnie się zakotłowało, ale obrońcy wybili piłkę zmierzającą do bramki. Z defensywą GKS-u było całkiem inaczej... Złe ustawienie obrony katowickiego zespołu sprawiło, że na początku drugiej połowy w idealnej sytuacji znalazł się Adrian Błąd. Piłkarz Zagłębia nie miał najmniejszego problemu z jej wykorzystaniem.

Gospodarze, grający bez kontuzjowanego Grzegorza Goncerza, nie byli w stanie w żaden sposób odpowiedzieć na to trafienie. Za to bezlitosne Zagłębie w końcówce postanowiło dobić gospodarzy. Zrezygnowani katowiczanie dali sobie wbić aż trzy gole! Trafienia Jakuba Tosika, Krzysztofa Piątka i Lubomira Guldana wprawiły w furię kibiców. "Zejdźcie z boiska, nie róbcie z nas pośmiewiska!" - krzyknęli w stronę katowickich piłkarzy.

GKS Katowice - Zagłębie Lubin 0:5 (0:1)

Bramki: 0:1 Woźniak (18.), 0:2 Błąd (51.), 0:3 Tosik (82.), 0:4 K. Piątek (84.), 0:5 Guldan (88.)

GKS: Bucek - Frańczak Ż, Kamiński, Leimonas (36. Cholerzyński), Petasz Ż - Wołkowicz (58. Januszkiewicz), Pielorz Ż, Duda Ż (67. Kujawa), Pitry, Pietrzak - Szołtys Ż.

Zagłębie: Forenc - Stolarski Ż, Guldan, Dąbrowski, Cotra Ż - Woźniak, Tosik (86. Papadopolous), Piątek, Kwiek (77. Bonecki), Błąd Ż (72. Przybecki) - K. Piątek.

Sędziował: Mateusz Złotnicki (Lublin).

Widzów: 2700.