Sport.pl

Trener Piotr Piekarczyk rusza na ratunek GKS-owi Katowice [ZDJĘCIA]

Legendarny trener GKS-u Katowice Piotr Piekarczyk przejął tymczasowo obowiązki szkoleniowca katowickiego zespołu.
Facebook? » | A może Twitter? »


Po sobotnim blamażu w meczu z Zagłębiem Lubin (0:5) pracę w Katowicach stracił Artur Skowronek. - Sytuacja wymagała natychmiastowej reakcji -mówił prezes Wojciech Cygan .

Ze Skowronkiem oraz jego asystentami Grzegorzem Mokrym i Radosławem Osadnikiem rozwiązano już kontrakty. Z GKS-em żegna się też firma Sport Performance Bortnik, odpowiedzialna za przygotowanie fizyczne piłkarzy.

W poniedziałek rano okazało się, że zajęcia drużyny poprowadzi Piekarczyk. 56-letni szkoleniowiec to legenda klubu z Bukowej. W GKS-ie osiągał sukcesy jako piłkarz (Puchar Polski w 1986 r.) i jako trener (trzecia runda Pucharu UEFA w 1994 r.). Jako szkoleniowiec pracował w Katowicach już trzy razy. To on był autorem ostatniego sukcesu katowickich piłkarzy, czyli awansu w 2007 r. z trzeciej do drugiej ligi (obecnie pierwszej). Trenerem GieKSy przestał być w kwietniu 2008 r. Potem w klubie pracował jako dyrektor sportowy, koordynator ds. młodzieży, a ostatnio szkolił jeden z roczników juniorów. - Myślę, że jeśli zostanę trenerem jakiegoś zespołu, to nie GKS-u. Musiałyby zajść jakieś nadzwyczajne okoliczności, aby było inaczej. Chodzi mi tylko o względy emocjonalne. Za bardzo jestem z klubem związany i za dużo by mnie to kosztowało - mówił w 2013 r. "Wyborczej".

W pracy będzie pomagać mu jego były podopieczny, a obecnie trener bramkarz Janusz Jojko. Kierownikiem GKS-u ponownie został Paweł Maźniewski.

Nie wiadomo, jak długo Piekarczyk będzie prowadził treningi GieKSy, bo klub szuka nowego trenera. Możliwe, że poprowadzi katowiczan nawet do końca sezonu. - Zarząd GKS-u chce znaleźć idealnego kandydata i podjąć przemyślaną decyzję. To wymaga rozmów i czasu - mówi Cygan. W piątek GKS zagra na wyjeździe z Chrobrym Głogów.

Więcej o: