GKS Katowice. Rafał Pietrzak: No to zobaczyliśmy z bliska, jak wygląda ekstraklasa [WYPOWIEDZI]

GKS Katowice pożegnał się z rozgrywkami Pucharu Polski. - Włożyliśmy w ten mecz sporo sił, ale na rywala z ekstraklasy to nie wystarczyło - mówił Piotr Piekarczyk, trener GieKSy.

Zostań najlepszym managerem w lidze!Cracovia wygrała na Bukowej 3:1.

- No to zobaczyliśmy z bliska, jak wygląda ekstraklasa i... nie wyglądało to dla nas dobrze. Cracovia wygrała zasłużenie. Niewiele pokazaliśmy na boisku. Z pierwszej połowy żal zmarnowanej okazji Adriana Frańczaka. W drugiej połowie było blisko gola po uderzeniu Bartosza Iwana. I to tyle... Po rzucie karnym i zdobyciu bramki kontaktowej wydawało się, że dojdzie do emocjonującej końcówki, tymczasem wpadł kuriozalny gol. Piłka wkręciła się do naszej bramki niemal z zerowego kąta, wbrew prawom fizyki. Szkoda, ale jednak rywal bezapelacyjne zasłużył na awans - mówił Rafał Pietrzak, obrońca GieKSy.

- W rozgrywkach pucharowych najważniejszy jest awans i ten cel udało się osiągnąć. Wygraliśmy po w miarę dobrym meczu. Mimo kilku przestojów kontrolowaliśmy grę - ocenił Jacek Zieliński, trener Cracovii.

- Liczyliśmy na to, że przetrzymamy pierwszą połową, a w drugiej spróbujemy ukłuć... Tradycyjnie tracimy gola po stałym fragmencie gry. W drugiej połowie mamy swoje okazje i... tracimy drugą bramkę. Po golu kontaktowym wydawało się, że mamy jeszcze szansę i znowu straciliśmy bramkę, która wpaść nie powinna. Włożyliśmy w ten mecz sporo sił, ale na rywala z ekstraklasy to nie wystarczyło - mówił Piotr Piekarczyk, trener GieKSy.