GKS Katowice. Tomasz Zahorski: Chcę pomóc GieKSie w walce o awans

- Te kilka lat, które Tomek Zahorski spędził w Górniku Zabrze, sprawia, że świetnie zna Górny Śląsk. To dla nas ważne, bo dzięki temu nie będzie miał problemów z aklimatyzacją - mówi Dariusz Motała, menedżer GKS-u Katowice.
Czy GKS Katowice awansuje do ekstraklasy? Podyskutuj na Facebooku >>

Jakim transferem okaże się Tomasz Zahorski? Dzisiaj pewne jest to, że... bardzo medialnym, bo o przeprowadzce byłego napastnika Górnika Zabrze na Bukową zrobiło się głośno. Wiadomo - reprezentacyjna przeszłość w CV robi swoje. W GKS-ie są jednak przekonani, że przed Zahorskim - mimo 32 lat, jakie skończy w tym roku - wciąż jeszcze ciekawa przyszłość.

- Przyjście Tomka daje nam nowe możliwości w ofensywie. Może grać przecież jako środkowy napastnik, ale i ten podwieszony - wskazuje Dariusz Motała, menedżer pierwszoligowca. Zwraca przy tym uwagę na występy Zahorskiego w Górniku: - Dzięki występom w Zabrzu Tomek świetnie zna Górny Śląsk. To dla nas ważne, bo nie będzie miał problemów z aklimatyzacją.

- Gra w reprezentacji i wiele lat spędzonych w Ekstraklasie sprawiają, że wymagania wobec mnie będą duże - mówi z kolei sam zainteresowany. - Wiadomo, pod jakim kątem jest budowany GKS. Mam nadzieję, że w znaczący sposób pomogę mu w walce o awans. Chciałbym, abyśmy wszyscy razem osiągnęli zakładany cel - dodaje Zahorski.