GKS Katowice rozpoczął letnie granie od zwycięstwa

GieKSa pokonała na Bukowej drugoligowy ROW 1964 Rybnik.
Kiedy GKS Katowice awansuje do ekstraklasy? Podyskutuj na Facebooku >>

W pierwszym letnim sparingu w katowickiej drużynie zagrało 22 zawodników. Dla siedmiu, którzy niedawno związali się z GKS-em: Dawida Abramowicza, Tomasza Foszmańczyka, Damiana Garbacika, Bartłomieja Kalinkowskiego, Pawła Mandrysza, Sebastiana Nowaka i Andrei Prokicia - był to debiut. Po raz pierwszy w śląskim pierwszoligowcu wystąpił także 24-letni pomocnik Łukasz Zejdler (ostatnio Cracovia), który z kolei wciąż stara się o angaż.

- Były fragmenty, z których jestem zadowolony. Popełnialiśmy jednak błędy, które także wynikają z tego, że nowi zawodnicy nie mieli wystarczająco dużo czasu na przećwiczenie naszych zachowań taktycznych. Jest to ciekawa grupa, która jednak musi się jeszcze przyzwyczaić do naszego rytmu treningowego. Dużo pracy przed nimi, ale z pewnością przeniesie ona owoce - podsumował trener GieKSy, Jerzy Brzęczek.

GKS Katowice - ROW 1964 Rybnik 1:0 (1:0)

Bramka: 1:0 Goncerz (33.)

GKS: (I połowa) Nowak - Czerwiński, Kamiński, Garbacik, Abramowicz - Mandrysz, Pielorz, Zejdler, Foszmańczyk, Wołkowicz - Goncerz; (II połowa) Wierzbicki - Frańczak, Praznovsky, Jurkowski, Abramowicz (64 Jaromin) - Bębenek, Duda, Kalinkowski, Szołtys, Stanik - Prokić.

ROW 1964: Makuchowski - Janik, Cichy, Balul, Gojny - Tkocz, Jary, Slisz, Muszalik, Dzierbicki - Gładkowski. Grali także: Rosa, Dudzik, Groborz, Siwek i zawodnicy testowani.

ŚLĄSK.SPORT.PL na Twitterze. Obserwuj już teraz >>

Kiedy Górnik Zabrze wróci do ekstraklasy: