Sport.pl

Stoper z Hiszpanii podpisze kontrakt z Piastem. "Jest w stanie nam pomóc"

Sztab szkoleniowy gliwickiego klubu uznał, że testowany od drugiego tygodnia stycznia Fernando Cuerda będzie zawodnikiem pierwszoligowca
- Jesteśmy zdecydowani. Zarówno my, jak i piłkarz. Negocjujemy umowę - informuje Marcin Brosz, trener Piasta Gliwice. 28-letni Hiszpan, który zaczynał karierę w młodzieżowych zespołach FC Sewilli, ma za sobą grę m.in. w greckim klubie AO Kavala, a ostatnio w węgierskim Honvedzie Budapeszt. Mierzący 190 cm wzrostu Cuerda jest środkowym obrońcą, ale może grać również jako defensywny pomocnik. Z naszych informacji wynika, że kontrakt hiszpańskiego piłkarza z gliwickim klubem prawdopodobnie będzie obowiązywać do czerwca tego roku. Przypomnijmy, że Cuerda jest wolnym zawodnikiem, ale też ostatnio miał roczną przerwę w grze. Sztab szkoleniowy sprawdzał zawodnika w treningu oraz sparingach przeciwko Lechowi Poznań i Chojniczance Chojnice podczas zgrupowania w Grodzisku Wielkopolskim. Wyniki badań szybkościowych i wydolnościowych miał - zdaniem Brosza - zadowalające.

- Jasne, że najważniejsze jest boisko, a przez trzy tygodnie nie jesteśmy w stanie wszystkiego przewidzieć. Jest ryzyko, ale wspólnie podjęliśmy decyzję, że warto na niego postawić. Na podstawie tego okresu czasu, który spędził z nami, uważam, że jest w stanie nam pomóc - uważa Brosz.

Cuerda będzie drugim, po Rubenie Jurado, hiszpańskim zawodnikiem w Piaście Gliwice.

Więcej o: