Atak chińskich hakerów na stronę internetową Piasta!

Gliwicki klub musi odpierać ataki nie tylko na boisku. W środę okazało się, że Piast został brutalnie sfaulowany w cyberprzestrzeni.
- We wtorek padła nam strona internetowa. Przedstawiciele home.pl nie wiedzieli jeszcze o co chodzi, ale odzyskali ją. Dzisiaj jednak sytuacja się powtórzyła. Pogrzebali i okazało się, że mieliśmy napady hakerskie z IP z terytorium Chin. Żadnych danych nie utraciliśmy. To było ewidentnie wiele wejść w jednym momencie, cykliczne ataki utrudniające odwiedzanie strony. Może podobnie jak zachodnioeuropejskie potęgi jesteśmy tak popularni w Azji? A mówiąc poważnie prawdopodobnie trafiło na nas przypadkowo - mówi Przemysław Plisz, rzecznik gliwickiego klubu.

Na stronie klubu pojawił się w środę komunikat z informacją, że "w najbliższym czasie mogą jeszcze wystąpić problemy z funkcjonowaniem strony".

- Zapewniano mnie, że poblokowano te adresy IP. Trudno powiedzieć, czy się to będzie powtarzać. Dostawca usług mówi, że nie przewiduje większych kłopotów, ale na sto procent nie jest w stanie tego przesądzić - dodaje rzecznik Piasta.