Sport.pl

Piłkarze Piasta jadą do Hiszpanii. Wśród nich czeski Ibrahimovic

Zespół Marcina Brosza wylatuje w poniedziałek na dwutygodniowy obóz przygotowawczy do Alicante. W 24-osobowej kadrze zespołu znalazł się czeski napastnik Tomas Docekal
Na pokład lecącego do Hiszpanii samolotu ekipa Piasta wsiądzie na lotnisku w Krakowie o godz. 12.35. Trener Brosz zabiera na zagraniczny obóz przygotowawczy trzech bramkarzy, po ośmiu obrońców i pomocników oraz pięciu napastników. W tej ostatniej grupie znalazł się Tomas Docekal. Poprzednim klubem 23-letniego Czecha była Viktoria Ziżkov, ale ostatnio piłkarz grał w praskim klubie głównie w drużynie rezerw. Trener Brosz wyjawił, że był zainteresowany zawodnikiem od dłuższego czasu.

- To ciekawy zawodnik. Młody, wysoki, który gra dobrze głową i potrafi utrzymać się przy piłce odwrócony tyłem do bramki. Taki "Ibra" [chodzi o Zlatana Ibrahimovicia, szwedzkiego napastnika AC Milan - przyp. red.] - mówi Dariusz Dudek, drugi trener Piasta. Potężnie zbudowany Czech ma wkrótce podpisać kontrakt z Piastem. Warunki umowy z zawodnikiem Piast ma ustalone, gliwicki klub czeka jedynie na certyfikat zawodnika z czeskiej federacji.

Dodajmy, że podczas zgrupowania testowany będzie hiszpański pomocnik Alvaro Jurado. Piast rozegra na miejscu pięć gier kontrolnych, a rywalami gliwiczan będą: CD Alcoyano, Elche CF, Shandong Lueng Taishan, Dnipro Dniepropetrowsk, Lillestrom SK.

Gliwiczanie stacjonować będą w hotelu Albir Garden Resort.

Więcej o: