Już dzisiaj mecz Piasta Gliwice. Będą łatwe punkty?

Piątkowym rywalem piastunek będzie niezbyt mocny KS Polkowice.
Po efektownej wygranej w ostatniej kolejce nad Wartą Poznań (3:0), wydaje się, że gliwiczanie są w wysokiej formie. Prezes klubu Józef Drabicki ma jednak jeszcze większe oczekiwania wobec zespołu. - Mam taką zasadę: cieszmy się z tego, co jest, ale dążmy do tego, aby było lepiej. Wynik był ostatnio bardzo dobry, ale gra jeszcze nie jest taka, jaką byśmy sobie wyobrażali. Znam nasz zespół i wiem, że stać go na więcej - mówi.

Ofensywną siłę Piasta powinien wzmocnić powrót po kontuzji Wojciecha Kędziory. Po pauzie za kartki do dyspozycji trenerów będzie też Jan Buryan. Z tego powodu tym razem wykluczony jest natomiast występ Adriana Klepczyńskiego.

Polkowice nie wygrały w tym sezonie ani jednego meczu wyjazdowego. Nic dziwnego, że trener KS-u Janusz Kudyba jako faworyta wskazuje gospodarzy. - Obliguje ich do tego czwarte miejsce w tabeli. Jednakże my nie jedziemy do Gliwic się bronić. Nasz zespół potrafi grać z każdym. Jesteśmy zdeterminowani i przygotowani do meczu. Stajemy się drużyną grającą coraz bardziej poukładaną piłkę. Zauważam tendencję zwyżkową. Przed nami bardzo trudny mecz. Zespół Piasta ma bramkostrzelnych napastników, na których nasi obrońcy muszą bardzo uważać. Wiem, że stać nas na wywiezienie korzystnego rezultatu z Gliwic - mówi w rozmowie z oficjalną stroną klubu z Polkowic.

Początek spotkania w Gliwicach o godz. 19.