Sport.pl

Klub ze wsi w ekstraklasie? Piast Gliwice ma inny plan

Już w piątek wieczorem mecz, który może zadecydować o tym, kto w przyszłym sezonie zagra w ekstraklasie.
W szlagierowym spotkaniu pierwszej ligi trzeci w tabeli Piast podejmuje lidera Termalicę Bruk-Bet Niecieczę. Spotkanie rozpocznie się o godz. 20 i będzie transmitowane w Orange Sport. - Jeśli gościom wydaje się, że łatwo sobie pograją na naszym stadionie, to są w błędzie. Zrobimy wszystko, aby wygrać - zapewnia kapitan piastunek Tomasz Podgórski.

Na razie to jednak zespół z maleńkiej wsi, występujący na niewielkim stadionie, jest wyżej w tabeli od Piasta z prawie 200-tysięcznych Gliwic grającym na najlepszym stadionie na Śląsku. - Na rywali nie patrzymy przez pryzmat miejscowości, z której są, ale siły ich zespołu, Termalica naprawdę ma spory potencjał i mogłaby awansować. Przecież piłkarska Polska już nie takie kluby widziała w ekstraklasie. My mamy jednak swoje ambicje. U siebie jeszcze nie przegraliśmy i na wiosnę pokazaliśmy, że potrafimy być groźni - dodaje Podgórski.

Więcej o:
Komentarze (1)
Klub ze wsi w ekstraklasie? Piast Gliwice ma inny plan
Zaloguj się
  • Gość: NiebieskieUSA

    Oceniono 1 raz 1

    Jezeli Piast na serio mysli o awansie, to musi ten mecz wygrac dobra gra na boisku, bo jak sie inni przekonali i jak wskazuje tabela, skad kto jest nie ma tu zadnego znaczenia..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX