Wkrótce otwarcie wystawy "Historia gliwickiej piłki"

Wernisaż odbędzie się 15 czerwca w Willi Caro. Przybędą na niego zasłużone gliwickiej piłki nożnej postaci: Kazimierz Przybylski, Lesław Dunajczyk, Marek Majka, Ryszard Majka, Ryszard Kałużyński, Kamil Glik i Jarosław Kaszowski. Zaproszenie otrzymali również piłkarze Piasta, którzy wywalczyli awans do Ekstraklasy, prezesi i działacze gliwickich klubów.
Historia gliwickiej piłki nożnej to wystawa, która przygotowana została z okazji święta wszystkich fanów futbolu - Euro 2012. Zgromadzone na niej fotografie, wycinki prasowe, pamiątkowe znaczki czy klubowe szaliki tworzą opowieść o miejscowych klubach piłkarskich i ludziach, dla których piłka nożna jest czymś więcej niż tylko dyscypliną sportową.

Warto podkreślić, że to pierwsza wystawa o tej tematyce zorganizowana w Gliwicach. Z okazji wystawy ukaże się okolicznościowa książka "Gliwicki Futbol". Kibic znajdzie w niej ponad setkę w większości niepublikowanych do tej pory zdjęć pokazujących historie gliwickiej piłki od czasów przedwojennych do dziś oraz wiele ciekawych materiałów.

Portal "ŚLĄSK.SPORT.PL objął patronat nad wystawą.