104 piłkarzy na celowniku beniaminka z Gliwic! Wśród nich Hiszpanie, Niemcy

Liczba zawodników, którym przygląda się Piast robi piorunujące wrażenie.
Oczywiście aż takiej liczby nowych piłkarzy nie należy się spodziewać w gliwickim klubie. - Przyglądamy się 104 piłkarzom. Niektórzy z nich nawet o tym nie wiedzą. Z tej grupy wybierzemy 3-4 najlepszych. Warunek jest taki, że nie będziemy płacili za transfery. Na szczęście wolnych zawodników jest na rynku bardzo wielu - mówi Jarosław Kołodziejczyk, wiceprezes klubu.

Pozyskanie nowych graczy wcale nie musi nastąpić szybko. - Rok temu robiliśmy transfery tuż przed zamknięciem okna transferowego i to się sprawdziło. Gdy liga będzie się zbliżać, oczekiwania zawodników będą spadać. A my czekamy na promocję - uśmiecha się Kołodziejczyk.

Działaczom Piasta udało się już zatrzymać w klubie na następny sezon wielu czołowych zawodników oraz trenera Marcina Brosza. Ostatnie dobre informacje dotyczą Hiszpanów Rubena Jurado i Alvaro Jurado, którzy uzgodnili warunki indywidualnych kontraktów. - Tak jak kiedyś stwierdziłem, że trener Brosz na pewno u nas zostanie, tak teraz stwierdzam, że Hiszpanie też zostaną. A może będą kolejni? Ten kierunek nam się sprawdził i jeśli znajdziemy tam innych ciekawych graczy, to możemy po nich sięgnąć. Zresztą na naszej liście obserwowanych graczy są też np. piłkarze z Niemiec - zdradza wiceprezes klubu.