Gigantyczna podwyżka dla trenera Marcina Brosza. Zrzucą się wszyscy gliwiczanie

Trener Piasta Marcin Brosz ma być najlepiej zarabiającą osobą spośród wszystkich zatrudnionych w miejskich spółkach Gliwic.
Niezależny serwis Piasta Gliwice informując za "Przeglądem Sportowym" o konieczności - zdaniem prezesa Piasta Józefa Drabickiego - znacznego zwiększenia budżetu klubu, przypomina, że to efekt podwyżek dla piłkarzy i trenerów. W negocjacjach z szefami Piasta szkoleniowcy i zawodnicy podkreślali, że wycena gry w I lidze i ekstraklasie powinna być różna i twardo żądali podwyżek. Klub, aby zachować skład drużyny, musiał na to przystać.

Według "PS" trener Marcin Brosz zagwarantował sobie podwyżkę pensji z 10 tys. do 32 tys. Piast jest miejskim klubem, więc Brosz będzie osobą najlepiej zarabiającą spośród wszystkich zatrudnionych w miejskich spółkach.

Grzegorz Muzia z niezależnego serwisu Piasta Gliwice komentuje:

"Ekstraklasowy klub w polskich warunkach to wciąż przedsięwzięcie na którym zarobić się nie da, a wręcz przeciwnie. Czym wyższe aspiracje, tym więcej trzeba do niego dokładać. W przypadku Piasta sytuację komplikuje fakt, że klub utrzymywany wciąż jest głównie z miejskiej kasy. Mówiąc prościej na pensje trenerów, zawodników, prezesów zrzucają się wszyscy gliwiczanie".