Piast już w ekstraklasowej formie? Gliwiczanie zdemolowali Cidry

Choć piłkarze Piasta dopiero niedawno wznowili treningi po urlopach, to nic nie stracili z formy, którą kilka tygodni temu imponowali w pierwszej lidze.
Sparing rozegrany w Radzionkowie był w miarę wyrównany tylko w pierwszej połowie. Stało się tak pewnie tylko dlatego, że na tę cześć meczu trener Marcin Brosz wystawił drugi skład, uzupełniony kilkoma testowanymi graczami. Na boisku Ruchu zaprezentowali się słowacki obrońca Matej Siva (FK Teplice) oraz inny defensor Frank Adu Kwame (Ghanijczyk grał ostatnio w LZS-ie Piotrówka). Kolejny sparing w barwach Piasta zaliczyli też Słowak Matej Izvolt (MFK Dubnica) i Adrian Sikora (Podbeskidzie Bielsko-Biała).

Po przerwie na boisku pojawił się już najmocniejszy skład Piasta, co od razu miało przełożenie na wynik. Wysoką formę strzelecką potwierdził Wojciech Kędziora, który zdobył dwa gole. - Podstawowe założenie było takie, że mamy ten mecz wybiegać. Tempo spotkania było niezłe więc możemy być zadowoleni. A ja dodatkowo się cieszę, że wciąż strzelam bramki - komentował Kędziora.

Trener Brosz całe spotkanie oglądał z wysokości trybun. Po meczu odmówił komentarza na temat sparingu, twierdząc, że był na nim jako kibic. Dziennikarzy odesłał do swojego asystenta Dariusza Dudka. - Wynik jest bardzo dobry. Pierwsza połowa była remisowa, bo skład, który wystawiliśmy nie był zgrany. Wiadomo, że pewne błędy jeszcze się pojawiają, ale to normalne, bo w tym okresie przygotowań nogi nie są jeszcze tak szybkie jak normalnie - komentował Dudek.

Ruch Radzionków - Piast Gliwice 1:4 (1:1)

Bramki: 0:1 Izvolt (4.), 1:1 Wróble (45.), 1:2 Kędziora (52.), 1:3 R. Jurado (60.), 1:4 Kędziora (83.) Ruch: Wierzbicki (46. Smieska) - Galuś, Dymkowski, Sudoł, testowany (46. Trzcionka) - Wróbel (56. Wrzesień), Muszalik (56. Lebek), Kaczmarek, Dziewulski (56. Duda), Cieluch - Płaza (46. Chovanec).

Piast: Szmatuła - Siva, Buryan, Krzycki, Kwame - Izvolt, Bzdęga, Murawski, Świątek - Docekal, Sikora. W drugiej połowie wystąpili: Trela - Matras, Klepczyński, Cuerda, Bodzioch - Cicman, A. Jurado, Zganiacz, Podgórski - Kędziora, R. Jurado.