Piast Gliwice ogłosił kadrę na zgrupowanie. Ale niespodzianka!

Wśród 24 zawodników, którzy udadzą się do Gniewina jedno nazwisko od razu zwraca uwagę. To Matej Izvolt.
Piast i inni... Cały sport na Śląsku na Facebooku Śląsk - Sport.pl »


Słowaka zabrakło w dzisiejszym sparingu z GKS-em Katowice (0:0). Drugi trener piastunek Dariusz Dudek poinformował, że klub nie dogadał się z piłkarzem. Tymczasem w ogłoszonej po południu kadrze na rozpoczynające się w poniedziałek zgrupowanie Izvolt już jest.

Wśród wyjeżdżających zawodników są nowo pozyskani Paweł Oleksy (Zagłębie Lubin) i Damian Zbozień (Legia Warszawa). W kadrze znalazło się też miejsce dla kolejnego legionisty Wojciecha Lisowskiego i Adriana Sikory (Podbeskidzie Bielsko-Biała), którzy jeszcze formalnie nie związali się z Piastem oraz juniorów Krzysztofa Borowca i Michała Sikory.

Warto zwrócić uwagę, że wśród 24 nazwisk nie ma litewskiego obrońcy Giediminasa Paulauskasa, który zagrał w sobotę po raz pierwszy po dłuższej pauzie oraz Adriana Świątka, któremu niedawno skończyło się wypożyczenie z Górnika Zabrze, ale regularnie grał w sparingach.

Kadra Piasta Gliwice na zgrupowanie

Bramkarze: Dariusz Trela, Jakub Szmatuła

Obrońcy: Mateusz Matras, Łukasz Krzycki, Adrian Klepczyński, Paweł Oleksy, Jan Buryan, Mateusz Bodzioch, Fernando Cuerda, Damian Zbozień, Wojciech Lisowski

Pomocnicy: Tomasz Podgórski, Matej Izvolt, Radosław Murawski, Pavol Cicman, Mariusz Zganiacz, Alvaro Jurado Tomasz Bzdęga, Krzysztof Borowiec, Michał Sikora

Napastnicy: Ruben Jurado, Wojciech Kędziora, Adrian Sikora, Tomas Docekal