Piast Gliwice znów przegrał w ekstraklasie

Druga porażka Piasta w ekstraklasie. Drugi raz 1:2. Humory gliwiczanom nie dopisują...
Zagłębie Lubin planowało zrehabilitować się za inauguracyjną klęskę w Szczecinie 0:4 i mu się to udało. Prowadzenie dla gospodarzy zdobył Robert Jeż. Słowak dobił piłkę do bramki, po bardzo dobrej akcji, ale złym dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego, które jednak niepotrzebnie wybił przed siebie bramkarz Łukasz Trela, który tak dobrze spisywał się w poprzednim meczu z Górnikiem.

Po 26 minutach straciło stopera Adama Banasia. Kapitanowi gospodarzy odnowił się uraz łydki, a na boisku musiał zastąpić go Bartosz Rymaniak. Dla drużyny z Lubina to już druga strata podstawowego środkowego obrońcy, bo przecież w Szczecinie rękę złamał Słowak - Csaba Horvath i on również będzie pauzował przez kilka tygodni. Lubinianie po zdobyciu bramki spuścili z tonu i oddali inicjatywę gliwickiemu beniaminkowi ekstraklasy. Ten nieco dłużej utrzymywał się przy piłce, atakował, a tuż przed końcem pierwszej połowy mógł wyrównać. Wówczas drużynę Zagłębia uratował jeszcze Paweł Widanow. W 65 minucie gospodarzy nie uratował już nikt. W tej sytuacji Sergio Reina zamiast pilnować rywala, sugerował sędziemu spalonego, a za jego plecami bramkę sprytnie głową zdobył Hiszpan Ruben Jurado. Na szczęście dla Zagłębia w tym samym momencie na murawie pojawił się Arkadiusz Woźniak, który zastąpił Dervdasa Sernasa. Trzy minuty później, to właśnie wychowanek lubinian uszczęśliwił nielicznie zgromadzoną publiczność. W pole karne dośrodkował Pawłowski, a Woźniak popisał się pięknym strzałem głową z 14 metrów. To uderzenie dało Zagłębiu bramkę, a ostatecznie także pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Lubinianie odrobili więc karę minus trzech punktów nałożonych na nich przez PZPN za udział a aferze korupcyjnej. Dorobek punktowy Zagłębia się wyzerował. Gospodarze mają teraz tyle samo punktów co Piast. Goście kończyli w dziesiątkę, bo dwie żółte kartki zobaczył Alvaro Jurado. Zagłębie Lubin2 (1)
Piast Gliwice 1 (0) Bramki: 1:0 Jeż (7.) 1:1 Jurado (65.) 2:1 Woźniak (68.) Zagłębie: Gliwa - Widanow, Banaś (26. Rymaniak), Reina, Costa - Pawłowski, Bilek, Hanzel, Rakowski, Jeż - Sernas (65. Woźniak) Piast: Trela - Klepczyński, Polak (71. Buryan Ż), Krzycki, Zbozień - Cicman (76. Izvolt), Zganiacz, A. Jurado Ż CZ, Podgórski, - R. Jurado. Kędziora

Podyskutuj o rozgrywkach w naszym regionie na Facebooku Śląsk - Sport.pl »