Sport.pl

Działacz Piasta Gliwice: Problemów nie mamy

PRZEGLĄD PRASY. W Piaście panuje sielanka. Tak wynika z rozmowy przewodniczącego rady nadzorczej Piasta Gliwice Grzegorza Jaworskiego ze ?Sportem?.
- Piast jest klubem stabilnym, z pewnym budżetem. Wypłaty dla piłkarzy są bezpieczne, a premie tym większe, im lepsze miejsce - mówi "Sportowi" Jaworski i podkreśla: - Problemów w Piaście nie mamy.

Z pozytywów Jaworski wymienia też nowoczesny stadion, sponsorów (Bumar, Opel), a także skonsolidowane organy klubu, czyli zaledwie jeden członek zarządu i trzyosobowa rada nadzorcza.

Zapytany o niską frekwencję na meczach, Jaworski wyjaśnia: - Oczywiście, frekwencja mogłaby być większa, ale niestety, pogoda nas nie rozpieszcza, co przekłada się na widownię. Jestem jednak przekonany, że na przełomie kwietnia-maja, gdy będzie już ciepło, Piast będzie grał przy pełnych trybunach.

Piast jest wysoko w tabeli, ma nawet szanse na grę w europejskich pucharach. Jaworski mówi: - Jasne, że wszystko może się zdarzyć, choć ja nie jestem przekonany, czy nasi młodzi zawodnicy udźwignęliby ciężar pucharów.

Kto będzie wyżej w tabeli Ekstraklasy na koniec sezonu?
Więcej o:
Komentarze (1)
Działacz Piasta Gliwice: Problemów nie mamy
Zaloguj się
  • trefort

    Oceniono 3 razy 1

    Podobno dla beniaminka najtrudniejszy jest drugi sezon. Przykłady Podbeskidzia czy chociażby Piasta w sezonie 2009/10 mówią same za siebie. Dlatego, z całą sympatią dla Piastunek, proponowałbym na razie odłożyć marzenia o pucharach europejskich, a raczej skupić się na budowaniu solidnego składu, a zwłaszcza wzmocnieniu . O pucharach można pomyśleć za 2 - 3 lata.

    Poza tym fajnie byłoby, gdyby udział w Lidze Europejskiej nie skończył się w fazie eliminacyjnej. Inna sprawa, że inni rywale z czołówki tabeli wcale nie gwarantują awansu do fazy grupowej...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX