Sport.pl

Śpiący lew powędrował do rąk piłkarzy Piasta Gliwice

Władze Gliwic uhonorowały piłkarzy Piasta za wyniki poprzedniego sezonu ekstraklasy.
Piast - choć był beniaminkiem - zajął wysokie, czwarte miejsce i zapewnił sobie start w europejskich pucharach. Prezydent miasta Zygmunt Frankiewicz postanowił dodatkowo wynagrodzić sztab trenerski i zawodników. W jednym z gliwickich hoteli Frankiewicz przekazał na ręce kapitana zespołu Tomasza Podgórskiego pamiątkową statuetkę śpiącego lwa. Prezydent osobiście dziękował każdemu z członków ekipy.

- Ten zespół osiągnął bardzo dużo. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie wyjątkowy duch tej drużyny. Wierzę jednak, że to dopiero początek sukcesów - mówił prezydent. Frankiewicz zjadł potem w towarzystwie piłkarzy uroczysty obiad.

W poniedziałkowy poranek piłkarze Piasta przeszli badania wydolnościowe na AWF-ie Katowice. Po obiedzie piastunki wyjechały na 6-dniowy obóz do Wisły. Gliwiczanie będą przebywać w hotelu Gawra, a trenować na obiektach należących do Startu i Ustronianki.

Więcej o:
Komentarze (3)
Śpiący lew powędrował do rąk piłkarzy Piasta Gliwice
Zaloguj się
 • mira342

  Oceniono 15 razy 5

  Theodor Erdmann Kalide
  jeden z najwybitniejszych artystów rzeźbiarzy Niemieckiech. Jak to jest ,że w Gliwicach pluje się na Ślązaków i Niemców a daje się nagrodę wielkiego niemieckiego rzeźbiarza. Czy aby hipokryzja gliwickich goroli nie przechodziła apogeum swojego istnienia? Zastanówcie się Ukraińcy i Polaczki kim jesteście? Polakami? Jeśli tak to macie swój pomniczek "dziadka na koniu"(zamienili ruski pomnik na pomnik kogoś kto miał Górny Śląsk w życi" i może sobie jego nagrody dawajcie bo naszej śląskiej tożsamości nie jesteście godni. Gorol z Gliwic to zawsze będzie GOROL! I szacun dla Ślązaków z tego miasta którzy są ciągle obrażani i dyskryminowani.
  Pyrsk prawdziwe Gliwiczoki!

 • ruszglowa10

  Oceniono 4 razy 4

  GLEIWITZ OBERSCHLESIEN!

  GLIWICE Gůrny Ślůnsk!

  GOROLE RAUS!

 • mira342

  Oceniono 9 razy 3

  zapomniałam dodać. Jestem kibicką Ruchu Chorzów i brzydzę się hipokryzją. albo jesteście Ślzakami i dajecie nagrodę Kalide . albo Polakami(Ukraińcami w pewnym stopniu) i dawajcie sobie swoje nagrody -Piłsudskiego(wroga Górnego §laska) czy Semana Petlury albo Stphana Bandery.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX