Sport.pl

Transfery Piasta Gliwice? Trener Marcin Brosz obiecuje miłe niespodzianki

- Filozofia naszej pracy się nie zmieni, ale niektóre nazwiska w zespole już tak - mówi trener Piasta Gliwice Marcin Brosz.
Maciej Blaut: Za Piastem bardzo udany sezon. W kolejnym oczekiwania kibiców wobec was będą pewnie olbrzymie.

Marcin Brosz: - Teoretycznie wiemy, że drugi sezon dla beniaminka zawsze jest bardzo ciężki. Zrobiliśmy coś wielkiego i teraz postaramy się o to, żeby nie było sinusoidy naszej formy. Jeśli wokół klubu zostanie podtrzymany konsensus właścicieli i kibiców, to wierzę, że się to uda. Ciężkich momentów nie zabraknie. Narzuciliśmy sobie jednak jakiś styl i chcemy go nawet jeszcze poprawić.

Piasta czekają zmiany?

- Zespół musi się zmienić! Gdy wchodziliśmy do ekstraklasy, wielu zawodników miało jeszcze ważne kontrakty. Teraz one się kończą i uznajemy, że także w zespole coś się musi skończyć. Filozofia naszej pracy się nie zmieni, ale niektóre nazwiska w zespole już tak. Liczę, że w ciągu 3-4 dni uda się niemal w całości zamknąć kadrę.

Wiadomo, że pożegna się z wami Paweł Oleksy.

- Bardzo o niego walczyliśmy, ale Zagłębie Lubin nawet nie podjęło tematu jego transferu. To zresztą duża nauka dla nas na przyszłość. Teraz Piast jest jednak w innej sytuacji niż rok temu - stać nas na pewne ruchy, których rok temu nie mogliśmy wykonywać. Rozmawiamy z kilkoma piłkarzami. Jedni są dalej, drudzy bliżej. Tak jest choćby w przypadku Patryka Dytki z Borussii Dortmund, z którym wiążemy spore nadzieje. Jeszcze mile zaskoczymy kibiców Piasta.

Jak będą wyglądały przygotowania do nowego sezonu?

- Rozpoczynamy od zgrupowania w Wiśle. Potem siedem dni spędzimy w Gliwicach, po czym wyjedziemy na Węgry. Kontraktujemy już sparing z zespołami z Rosji, Węgier i Ukrainy. Szukamy rywali, którzy także będą grali w pucharach, aby się do nich jak najlepiej przygotować.

O co zagracie w kolejnym sezonie?

- Cel postawiony zespołowi na następny sezon jest jasny: chcemy się zakwalifikować do grupy mistrzowskiej. Do tego dochodzą jeszcze mecze pucharowe.

Na co stać Piasta w Lidze Europy?

- Przede wszystkim chcemy się w niej godnie zaprezentować. Zrobimy, ile możemy, aby zagrać jak najlepiej. Nie mamy jednak żadnego doświadczenia, nie możemy się oprzeć na jakichś statystykach czy faktach, więc ciężko o prognozy. Życzliwi ludzie pomagają nam w tym, aby się dobrze przygotować. Najlepiej uczy się jednak na własnych błędach. Postaramy się o to, aby było ich jak najmniej.

Więcej o:
Komentarze (1)
Transfery Piasta Gliwice? Trener Marcin Brosz obiecuje miłe niespodzianki
Zaloguj się
  • rosomak05

    Oceniono 8 razy -6

    Panie trenerze, aby godnie zaprezentować się w LE trzeba najpierw do niej awansować.
    Póki co gracie w eliminacjach do eliminacji , do eliminacji, do Ligi Europejskiej.
    Europejskie puchary zaczynają się dopiero we wrześniu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX