Sport.pl

Piłkarz Piasta Gliwice przed derbami z Ruchem: Trzeba pokazać charakter i dobrą grę

- Nie ma znaczenia, czy to wielkie derby czy tylko małe. Gramy z drużyną zza miedzy, więc trzeba pokazać charakter i dobrą grę - mówi napastnik Piast Gliwice Wojciech Kędziora przed poniedziałkowym meczem z Ruchem Chorzów.
Obie śląskie drużyny grają jesienią nierówno. Lekkim faworytem wydaje się Piast, bo gra u siebie i nie ma tylu problemów kadrowych co Ruch.

- Po ostatnim meczu było trochę urazów w zespole. Nasi fizjoterapeuci wykonali mnóstwo pracy i dzięki temu wszystkich zawodników mam do dyspozycji. Ruch jest dobrym zespołem. Potrafi punktować nie tylko u siebie. Pamiętamy świetny mecz z Legią Warszawa, w którym Ruch pokazał też sporą jakość w grze. Ostatnio wygraliśmy jednak w Bielsku-Białej, nasza forma zwyżkuje. Chcemy podtrzymać passę i wygrać też derby - zapowiada Marcin Brosz, trener Piasta.

W gliwickim zespole spodziewany jest powrót Wojciecha Kędziory. Napastnik pauzował w ostatnich miesiącach z powodu poważnej kontuzji. - Mam nadzieję, że zwiększę rywalizację w drużynie i wniosę coś dobrego do zespołu. Nie ma znaczenia, czy mecz Piasta z Ruchem to wielkie derby czy tylko małe. Gramy z drużyną zza miedzy, więc trzeba pokazać charakter i dobrą grę - podkreśla Kędziora. Możliwe, że początkowo będzie tylko zmiennikiem Rabioli.

- Przed kontuzją Wojtek był naszym numerem jeden w ataku. Czas robi jednak swoje. Musimy być przekonani, że jest odpowiednio przygotowany mentalnie i fizycznie do gry. Z Rabioli jesteśmy zadowoleni, ale on z każdym kolejnym meczem będzie coraz lepszy - podkreśla Brosz.

Kto wygra śląskie derby?
Więcej o: