Komisja Ligi: Piłkarz Piasta Gliwice nie jest brutalem

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby Ruben Jurado zagrał w najbliższym meczu Piasta Gliwice. A przez chwilę wisiała nad nim groźba dyskwalifikacji.
W niedawnym meczu z Koroną Kielce piłkarz Piasta Ruben Jurado w 61. min nadepnął na twarz zawodnika gospodarzy. Sędzia Tomasz Kwiatkowski nie zauważył tej sytuacji. Wyeksponowana została ona dopiero w niedzielnym programie telewizyjnym Liga+ Extra, w którym ekspert Sławomir Stempniewski dopatrzył się faulu i stwierdził, że incydentem powinna się zająć Komisja Ligi.

W środę prawnicy organu dyscyplinarnego Ekstraklasy SA rzeczywiście pochylili się nad sprawą, ale uznali, że napastnik Piasta jest niewinny.

- Naszym zdaniem nie ma przekonującego dowodu, że ten kontakt nogi z głową rywala miał charakter umyślny. Boisko było śliskie, a piłkarz ewidentnie utracił równowagę. Również sędzia meczu, który obejrzał później tę sytuację w telewizji, ocenił, że nie kwalifikowała się na odgwizdanie faulu - mówi serwisowi piast.gliwice.pl szef Komisji Ligi Piotr Jakubicz.

Ruben Jurado będzie mógł więc zagrać w najbliższym meczu z Zagłębiem Lubin.

Ćwierkamy dla was o sporcie na Śląsku >>