Kolumbijczyk z Piasta Gliwice: Polska? Wiem, kim był Jan Paweł II

Armando Nieves, nowy piłkarz Piasta Gliwice, dotarł wreszcie do Polski.
Startuje nowy sezon Wygraj Ligę! Kupisz Zacharę czy Kuświka? A może Jurado?

Kolumbijski obrońca, który podpisał niedawno kontrakt z gliwickim klubem, obejrzał z trybun poniedziałkowy mecz Piasta z Wisłą Kraków. - Jestem bardzo szczęśliwy. Miałem wiele marzeń. Jednym z nich było zagrać kiedyś w Europie. Wielu zawodników z Ameryki Południowej tego pragnie, gdyż europejska piłka jest tam bardzo ceniona. Dlatego jestem zadowolony, że będę tutaj występować - mówi Nieves.

Co obrońca wie o Polsce? - Wiedziałem, że gra się tutaj bardziej fizycznie niż technicznie, co mi bardzo odpowiada i motywuje mnie to, bo jestem zawodnikiem stawiającym bardzo na siłę i szybkość. Myślę, że szybko się dostosuję do polskiej piłki oraz będę mógł się tutaj wiele nauczyć. Tak szybko, jak to będzie możliwe. Jeżeli chodzi o Polskę, to oczywiście wiem kim był papież Jan Paweł II. Próbowałem dowiedzieć się, jak najwięcej wertując polskie strony internetowe, ale na przeszkodzie stanął niestety wasz język - wyznał.

24-letni piłkarz grał ostatnio w America de Cali. Nieves jest wychowankiem klubu Atletico Junior, w którym grał swego czasu jeden z najsłynniejszych kolumbijskich piłkarzy Carlos Valderrama.

ŚLĄSK.SPORT.PL ćwierka na Twitterze. Obserwujesz? >>