Sport.pl

Angel Perez Garcia monitoruje pogodę w Gliwicach nawet w Side [PROSTO W TURCJI]

Angel Perez Garcia, trener Piasta Gliwice zapewnia, że był niemal we wszystkich europejskich miastach. Azjatyckie Side odwiedził po raz pierwszy.
Piast Gliwice zagra w grupie mistrzowskiej? Podyskutuj na Facebooku >>

Hiszpański szkoleniowiec cieszy się, że na tureckiej riwierze jest teraz nasza wiosna, gdyż wystarczy, że spojrzy na telefon i już wie czego uniknął w Polsce. - Na swoim telefonie mam aplikację, która pokazuje mi jaka jest obecnie pogoda w Gliwicach. Patrzę, a tam minus trzy stopnie Celsjusza. Całe szczęście, że jesteśmy w Turcji, bo pogoda jest tutaj fantastyczna - podkreśla.

Garcia mógł sobie wyobrażać, że zimą zabierze zespół do swojej Hiszpanii, ale w Side czuje się równie dobrze. - Hiszpania, Turcja... obie opcje były równie dobre. Osobiście cieszę się z przyjazdu do Side. Byłem niemal we wszystkich europejskich miastach, a na południe Turcji [to już Azja - przyp. red.] jeszcze nie zaglądałem - mówi szkoleniowiec, który choćby nawet bardzo chciał, to nie zorganizuje w Turcji sparingu Piasta z hiszpańską drużyną.

- Hiszpańskie drużyny nie wyjeżdżają zimą na zgrupowania. Liga nie ma przerwy, więc także zimą gra się niemal na okrągło - dodaje.

Trener Piasta podczas zgrupowania ma też czasu na drobne przyjemności. Garcia wybrał się m.in. na sparing Legii Warszawa z Zenitem Sankt Petersburg, podczas którego zrobił sobie wspólne zdjęcie z Hulkiem - brazylijskim piłkarzem rosyjskiej drużyny.

- Pojechałem, żeby spotkać się z moim przyjacielem Javim Garcią, hiszpańskim obrońcą drużyny Zenitu. A, że pojawiła się też okazja, że ustawić się do wspólnego zdjęcia z Hulkiem... A dlaczego nie? To tylko pokazuje, że piłka nożna to nie tylko mój zawód i pasja, ale i okazja do dobrej zabawy. Wszyscy jesteśmy przecież wielką piłkarską rodziną - uśmiecha się Hiszpan.

Która drużyna najbardziej wzmocni się przed startem ekstraklasy:
Więcej o: