Sport.pl

Kto zostanie nowym trenerem Piasta Gliwice?

Klub szuka następcy zwolnionego Angela Pereza Garcii. Jednym z kandydatów ma być Radoslav Latal.
Piast Gliwice oficjalnie poinformował o rozstaniu z hiszpańskim szkoleniowcem.

W czwartkowym meczu pucharowym z Podbeskidziem Bielsko-Biała zespół ma poprowadzić duet asystentów: Bogdan Wilk - Krzysztof Szumski. Już w piątkowe popołudnie Piast ma przedstawić nowego trenera. Kto nim będzie?

Główny trop wiedzie podobno do jednego z trenerów czeskich. Do Piasta przymierzany ma być Radoslav Latal. 45-letni szkoleniowiec pracował m.in. w MFK Koszyce, Baniku Ostrawa i SFC Opawa. Znany jest jednak głównie ze swej bogatej kariery piłkarskiej. Przez wiele lat był podporą niemieckiego Schalke 04 Gelsenkirchen. Grał też w reprezentacji Czech, z którą sięgnął po wicemistrzostwo Europy w 1996 r. Z Piastem łączeni są też oczywiście znani polscy trenerzy - Franciszek Smuda, Dariusz Wdowczyk czy Artur Płatek.

Facebook? » | A może Twitter? »


Kto jest najbardziej wartościowym obcokrajowcem w śląskich klubach?
Więcej o:
Komentarze (2)
Kto zostanie nowym trenerem Piasta Gliwice?
Zaloguj się
  • waldek_king

    Oceniono 4 razy 2

    Pan Zdzich coś wykręci, pewnie Wdowczyka bo najlepiej do piasta pasuje, mają bardzo podobne doswiadczenia w handelku :D

  • dezar1234

    0

    Jeżeli prezes Sarkowicz zatrudnia szkoleniowca zagranicznego, to przyznaje się, że nie zna się na piłce. Tylko prezesi, którzy nie znają się na piłce zatrudniają trenerów zagranicznych, ponieważ nie wiedzą kogo zatrudnić, więc biorą trenera z zagranicy. Szanujący się prezes powinien mieć listę 5 trenerów pozostających bez pracy na wypadek, gry drużyny poniżej możliwości. Prezes daje pracę trenerom zagranicznym, proponuje zatrudnić prezesa zagranicznego, a obecny prezes niech myje kible. Piasta spokojnie utrzymaliby w ekstraklasie tacy trenerzy jak: Jacek Zieliński, Stefan Majewski, Czesław Jakołcewicz, Krzysztof Pawlak, Janusz Batugowski, Albin Mikulski, Marek Wleciałowski, Marcin Sasal.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX