Piast Gliwice - Podbeskidzie Bielsko-Biała. "Górale" pod ścianą

Wyjazdowe spotkanie z Piastem Gliwice urasta dla Podbeskidzia Bielsko-Biała do miana meczu sezonu.
ŚLĄSK.SPORT.PL na Twitterze. Obserwujesz? >>

"Górale" wciąż nie są pewni miejsca w mistrzowskiej ósemce. Jeżeli zespół z Bielska-Białej straci w Gliwicach komplet punktów, to może też i stracić pozycję dającą mu pewne utrzymanie.

Wyjazd do Gliwic będzie dla Podbeskidzia drugim w tym sezonie. Dotychczasowy bilans w rozgrywkach 2014/2015 przemawia na korzyść "Górali" - dwa pucharowe zwycięstwa i jedna porażka w lidze.

W tych trzech meczach zespół Piasta był prowadzony przez dwóch różnych szkoleniowców, a po ostatnim pucharowym meczu Podbeskidzie - Piast na ławce niedzielnego rywala "Górali" zasiadł kolejny szkoleniowiec - Czech Radoslav Latal.

- Ten fakt na pewno wpływa w pewnym stopniu na analizę i rozpracowanie rywala, ale na pierwszym miejscu i tak stawiamy zawsze swoje możliwości i swoją grę.

Nowy trener zmienia taktykę i wprowadza swoje metody. Trzeba oczekiwać, że także po ostatnim przegranym w lidze meczu [1:2 z Jagiellonią - przyp.red.] będą jakieś zmiany, bo kadrę mają szeroką, w której są bardzo dobrzy zawodnicy. My musimy być przygotowani na wszystko i przede wszystkim zagrać tak jak w tych ostatnich - wygranych z Piastem meczach - w Pucharze Polski - mówi Leszek Ojrzyński, trener "Górali".

Ćwierkamy dla was o sporcie na Śląsku >>