Piast Gliwice. Cztery gole Kamila Wilczka. "Byłem zły na siebie"

Kamil Wilczek urządził festiwal strzelecki w meczu Piasta Gliwice z GKS-em Bełchatów.
Obserwuj autora na Twitterze - @maciekblaut >>

W drugiej połowie tego spotkania Wilczek strzelił cztery gole. W sumie zdobył już 20 bramek w lidze i jest zdecydowanym liderem listy strzelców.

Maciej Blaut: Trener Radoslav Latal żartował, że był zły, bo zmarnował pan dobrą okazję w pierwszej połowie.

Kamil Wilczek: Ja sam byłem zły na siebie po pierwszej połowie. Nic mi na boisku nie wychodziło. Nie byłem sobą... Po pierwszej bramce złapałem pewność siebie i... wszyscy widzieli, jak to się skończyło. Cztery zdobyte gole to dla mnie ważne wydarzenie. Na dodatek, zdobyłem je w pierwsze urodziny mojego syna. Wszystkie bramki jemu dedykuję.

Korona króla strzelców jest już pewna?

- Myślę, że jeszcze nie. Sa jeszcze piłkarze, tacy jak Paweł Brożek, którzy z pewnością będą o nią walczyć. Wszystko się może zdarzyć.

Czterech goli w jednym meczu pewnie nikt nie strzeli.

- Skoro ja strzeliłem, to każdy może...

Przed sezonem przypuszczał pan, że będzie aż tak bardzo skuteczny?

- W piłce wielu rzeczy nie da się przewidzieć. Dlatego specjalnie nie rozmyślam. Po prostu wychodzę na boisko i staram się pomagać zespołowi.

Wygrana z GKS-em znacznie przybliża was do utrzymania.

- Na pewno jesteśmy tego celu bliżej niż dalej. Brakuje nam 4-5 punktów. Nie obrażę się, jeśli wygramy wszystko do końca, ale realnie przydałyby się dwie wygrane.

Cztery gole strzelone w jednym meczu mogą panu pomóc w letnim transferze do dobrego klubu.

- Na razie zostały mi cztery mecze w Piaście i na tym się skupiam. Zobaczymy, co będzie po sezonie.